Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • wizualizacja poradni

Budujemy nową siedzibę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach

W listopadzie br. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Jej budowa stała się jednym z priorytetów inwestycyjnych nowego Zarządu Powiatu Toruńskiego.

Z roku na rok obserwujemy powiększającą się skalę przeróżnych problemów wychowawczych i psychologicznych wśród dzieci i młodzieży. To skutek szybkich zmian cywilizacyjnych, niebywałego przyśpieszenia tempa życia i wzrostu intensywności bodźców wpływających negatywnie na najmłodszych. Dysleksja, dyskalkulia, dysfunkcje społeczne dotykają coraz liczniejsze grono uczniów.

Warunki w jakich przez 19 lat funkcjonowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dobrzejewicach (piwnica budynku DPS-u) były wręcz skandaliczne i urągały nie tylko jej pracownikom ale i mieszkańcom korzystającym z jej usług – wyjaśnia Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. Od października br., po przeniesieniu jej do wynajmowanego w tej samej miejscowości budynku, uległy one znacznej poprawie. Nie chcąc ponosić w przyszłości dodatkowych kosztów związanych z wynajmem, Zarząd Powiatu podjął decyzję o budowie nowej, własnej siedziby PPP w Dobrzejewicach. Jest ona także elementem naszego zakrojonego na szeroką skalę planu systematycznego podnoszenia jakości i funkcjonalności naszych budynków. Jego elementem jest także budowa nowych wind, które ułatwią korzystanie z powiatowych placówek osobom starszym, niepełnosprawnym czy matkom z dziećmi. –podsumowuje Wicestarosta.

Nowa siedziba Poradni w znaczący sposób podniesienie możliwości szybkiej diagnozy problemów młodych pacjentów oraz budowy indywidualnych strategii ich rozwiązywania. Terapeuci zyskają wreszcie odpowiednie warunki do pracy z dziećmi – na 233m2 powierzchni powstanie pięć przestronnych, nowoczesnych gabinetów, sala integracji sensorycznej, a także zaplecze administracyjno-socjalne. Po wybudowaniu nowej Poradni powiat toruński zyska jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w regionie.

Spośród kilku przygotowanych koncepcji Zarząd Powiatu wybrał propozycję odważną architektonicznie, a przy tym bardzo funkcjonalną i ekologiczną (ogrzewanie pompą ciepła). Obiekt powstanie w centrum miejscowości, na działce za Domem Pomocy Społecznej „Kombatant”. Oczywiście zapewniony zostanie do niej odpowiedni dojazd oraz miejsca parkingowe.

Do końca roku planowane jest przygotowanie dokumentacji budowlana i uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozwoli to na ogłoszenie przetargu na budowę wraz z początkiem 2020 roku.

drukuj (Budujemy nową siedzibę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.