Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Światopwy Dzień Zdrowia Psychicznego_www

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego

Tegorocznym tematem przewodnim jest Zdrowie psychiczne w nierównym świecie. Uczestnicy organizowanego przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego spotkania – podczas którego wybrano temat przewodni – zwrócili szczególną uwagę, że świat jest coraz bardziej spolaryzowany, a liczba ludzi żyjących w ubóstwie jest wciąż zbyt wysoka. Występujące nierówności ze względu na rasę i pochodzenie etniczne czy też brak poszanowania praw człowieka w wielu krajach mają swoje odzwierciedlenie i wpływ na zdrowie psychiczne ludzi.

Celem tego programu jest promowanie zdrowia psychicznego i profilaktyka zaburzeń psychicznych jak i zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej. Każdy z nas przeżywał w swoim życiu stany obniżonego samopoczucia z powodu nadmiaru obowiązków, nie radzenia sobie z problemami rodzinnymi czy zawodowymi. Ważne więc, by nie bagatelizować nasilenia objawów lub pojawienia się symptomów problemów psychicznych u siebie lub osób nam bliskich.

Jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy, potrzebujesz wsparcia, czujesz się zagubiony – nie wstydź się skorzystać z pomocy. Ważne jest, by dbać o swoje zdrowie w sposób szczególny, obserwować swoje samopoczucie, a w razie jego pogorszenia zwrócić się po fachową pomoc –  https://www.gov.pl/web/koronawirus/gdzie-znajdziesz-pomoc-w-przypadku-pogorszenia-stanu-psychicznego.

TU UZYSKASZ WSPARCIE I POMOC

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego tel. 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111 ( 12-2 )

Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych tel. 116 123 ( 14-22 )

drukuj (Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.