Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Slider-IMG-znamie-znam-je

Znamię? Znam je! Tydzień Świadomości Czerniaka

W dniach 24-30 maja 2020 roku już po raz drugi w Polsce organizowany jest „Tydzień Świadomości Czerniaka”. Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów prowadzi kampanię edukacyjną „Znamię! Znam je?”, której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W akcję aktywnie włączył się m.in. Zespół Szkół, CKU w Gronowie, który przekazał uczniom złote zasady profilaktyki czerniaka.

Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry, wywodzi się z melanocytów – komórek pigmentowych wytwarzających barwnik zwany melaniną, który sprawia, że skóra ciemnieje w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym. W Polsce co roku odnotowuje się około 50 000 przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 000 zachorowań na czerniaki.

Zachęcamy do podjęcia niezwykle prostych acz skutecznych działań profilaktycznych. Dokładniejsze informacje można uzyskać na stronie www.AkademiaCzerniaka.pl oraz na fanpage-u kampanii „Znamię. Znam je” www.facebook.com/znamieznamje.

drukuj (Znamię? Znam je! Tydzień Świadomości Czerniaka)

Galeria zdjęć

  • plakat-znamie-znam-je kopia

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.