Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Banialuki do zabawy i nauki” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego, organizuje cykliczny konkurs interpretacji wierszy skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ograniczenia związane z pandemią wymusiły przeprowadzenie konkursu w formie on-line. Uczestnicy nagrali krótkie filmiki z interpretacją wybranego wiersza i przesłali je do najbliższej biblioteki gminnej. Najciekawsze nagrania z etapu gminnego zakwalifikowały się do powiatowego finału.

Nagrane interpretacje pokazały wysoki poziom dziecięcych wystąpień. Mali artyści wykazali się kreatywnością i zdolnościami aktorskimi. Widoczne było też zaangażowanie rodziców. Jurorzy podkreślali trafione, dostosowane do wrażliwości i wieku dziecka wybory wierszy, piękne i różnorodne scenografie, przemyślane użycie rekwizytów i kostiumów. Komisja nie miała łatwego zadania, niemniej jednak po burzliwej naradzie wytypowała zwycięzców. I miejsce zdobyła: Kaja Janowska ze SP w Lubiczu Górnym. Trzy równorzędne II miejsca zajęli: Igor Mętel ze SP w Łysomicach, Anna Piasecka ze SP w Złotorii oraz Maja Pilewska ze SP w Łysomicach. Dwa równorzędne III miejsca zajęły: Aleksandra Sarnacka ze SP w Złotorii i Maja Stankiewicz ze SP w Zelgnie. Ponadto Jury przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Amelia Boczek ze SP nr 5 w Chełmży i Stanisław Czapski ze SP w Turznie.

Poezja dziecięca uczy i bawi pokolenia małych czytelników. Udział w konkursie interpretacji stwarza okazję do poznania literatury i poetów, pozwala wczuć się w sytuacje i przeżycia innych ludzi, wspomaga rozwój wyobraźni, wzbogaca słownictwo, uczy pięknej, poprawnej mowy. Inscenizacje wierszy są rodzajem zabawy twórczej, która jak pokazują nagrania, przynosi małym artystom wiele radości.

Fot. nadesłane

drukuj (Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Banialuki do zabawy i nauki” rozstrzygnięty!)

  • autor: Mirosława Lechniak
  • Aleksandra Sarnacka
  • Amelia Boczek
  • Anna Piasecka
  • Igor Mętel
  • Kaja Janowska
  • Maja Pilewska
  • Maja Stankiewicz
  • Stanisław Czapski

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.