Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Droga Dąbrowa Chełmińska - Cichoradz

Remont drogi powiatowej Dąbrowa Chełmińska - Cichoradz zakończony

Wykonawca ZDB Rogowo M. Wilczyński zgłosił zakończenie prac remontowych na wszystkich odcinkach drogi powiatowej nr 1545C. Rozpoczęto czynności odbiorowe. Remont DP1545C realizowano w km od 0+060 do km 0+900- etap I, od km 2+740 do 3+422 i 3+635 do km 3+945- etap II oraz na końcowym przebiegu drogi w km od 4+250 do km 4+250- etap III. Łącznie remont obejmował odcinek o długości 2,36 km.

W ramach remontu wykonawca dokonał naprawy nawierzchni jezdni, odtworzył pobocza i przebudował zjazdy, zostało odnowione oznakowanie.

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym możliwe było wcześniejsze zakończenie wszystkich prac i zgłoszenie odbioru. Wykonawca zdążył przed zmienną aurą i już teraz można korzystać z wyremontowanej drogi.

Głównym cel remontu drogi to poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Realizacji zadania wpłynie na lepszy komfort jazdy oraz dostosuje konstrukcję jezdni do wykorzystywania jej w ramach prowadzonej bezpośrednio przy niej gospodarki leśnej i rolnej. Natomiast naprawa, odtworzenie poboczy poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów.

Zadanie w zależności od realizowanego odcinka było dofinansowane ze środków RFRD czy Funduszu leśnego Lasów Państwowych a także współfinansowane przez Powiat Toruński i Gminę Zławieś Wielka.

Wykonawca robót: ZDB Rogowo M. Wilczyński.
Łączna wartość robót: 1 761 023 zł.

fot. M. Kacprowicz

 

drukuj (Remont drogi powiatowej Dąbrowa Chełmińska - Cichoradz zakończony)

  • autor: PZD Toruń

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.