Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (67)

Ścieżka pieszo-rowerowa w Górsku otwarta!

Ponad dwukilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Rozgarty-Górsk został oficjalnie otwarty w niedzielę 23 lipca 2023 roku. Inwestycja pochłonęła 2,3 mln zł i była dofinansowana ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz współfinansowana ze środków Powiatu Toruńskiego i Gminy Zławieś Wielka.

Inwestycja zrealizowana została przy drodze powiatowej nr 2006C, w ciągu ul. ks. Bronisława Markiewicza w Górsku. Rozbudowa objęła odcinek o długości ok. 2,1 km, rozpoczynający się ok. 100 m od skrzyżowania z drogą krajową nr 80 i kończący na skrzyżowaniu z ul. Nadwiślańską.

W ramach zadania wykonawca poszerzył pas drogowy po prawej stronie, gdzie wybudowano chodniki z betonu asfaltowego. W ramach zadania przebudowano także pobocza, wykonano zjazdy z kostki betonowej, oznakowanie poziome i pionowe, zbudowano spadki poprzeczne i podłużne chodnika, które zapewniają odwodnienie.

- Budowa ścieżek rowerowych to projekt, który kontynuujemy w tej kadencji władz samorządowych Powiatu Toruńskiego. Łącznie na naszym terenie zbudowano już 200 km ścieżek. Otwarcie tej drogi uświadamia nam, że współdziałanie samorządów przy udziale środków rządowych, może dać bardzo dobre efekty. Ta inwestycja znacząco zwiększa bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowegopodkreślił podczas oficjalnego otwarcia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ścieżka pieszo-rowerowa to kolejny projekt realizowany wspólnie przez samorząd Powiatu i Gminy.

- Dzięki dobrej współpracy z samorządem Powiatu Toruńskiego, na terenie gminy realizowane są potrzebne inwestycje drogowe. Cieszę się, że wspólnie możemy otworzyć tę nową ścieżkę. Będzie ona służyła mieszkańcom gminy Zławieś Wielka i nie tylkozaznaczył Wójt Gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in.: posłowie Jan Krzysztof Ardanowski i Mariusz Kałużny, przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski wraz z radnymi, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau, członek Zarządu Powiatu Janusz Kononiuk, radni Rady Gminy Zławieś Wielka, Zastępca Wójta Gminy Zławieś Wielka Krzysztof Rak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Orłowski wraz z współpracownikami, przedstawiciele wykonawcy i biura projektowego, przedstawiciele Klubu Turystyki Rowerowej „Przygoda” oraz muzycy i artyści, którzy zaprosili wszystkich na odbywające się w pobliskim Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki

Poświęcenia nowo otwartej ścieżki dokonał proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku ks. Stanisław Kuś.

fot. Andrzej Horniak

drukuj (Ścieżka pieszo-rowerowa w Górsku otwarta!)

 • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (41)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (50)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (58)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (59)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (63)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (62)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (75)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (71)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (72)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (73)
 • 2023-07-24-otwarcie-sciezki-rowerowej-rozgarty-gorsk (74)
 • IMG_2204

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.