Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-07-21-wyremontowana-droga

Dotacje na remonty dróg

Dwa zadania drogowe realizowane przez samorząd Powiatu Toruńskiego otrzymały dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki rządowemu wsparciu wyremontowane zostaną: droga powiatowa nr 2004C w Łążynie oraz droga powiatowa nr 2007C w Łysomicach.

Remontowany odcinek drogi w Łążynie ma ponad 800 metrów. To zadanie o wartości ponad 1 mln złotych, na jego realizację samorząd Powiatu otrzymał 505 tys. zł z RFRD – 50% wartości inwestycji.

Na remont niemal kilometrowego odcinka drogi 2007C w Łysomicach Powiat otrzymał ponad 470 tys. zł – co stanowi połowę wartej 941,5 tys. złotych inwestycji. Prace realizowane są na niemal kilometrowym odcinku.

W całej Polsce w 2023 roku ze środków RFRD gminy i powiatu otrzymały dofinansowania o łącznej wartości 2,65 mld zł, co pozwoliło na realizację prawie 1,8 tys. inwestycji.

fot. z archwium Starostwa Powiatowego - zdjęcie ilustracyjne

drukuj (Dotacje na remonty dróg)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.