Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-01-11 Podpisanie umowy na ścieżkę rowerową w Górsku_6

Zaczynamy rozbudowę drogi powiatowej Rozgarty – Górsk!

Droga powiatowa 2006C Rozgarty - Górsk zostanie rozbudowana o chodnik o szerokości 2-2,5 m. W środę 11 stycznia 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu Adam Orłowski, w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i członka Zarządu Powiatu Janusza Kononiuka, podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcę – firmą Transbruk Barczyńscy sp. z o.o.

W ramach inwestycji przy drodze powiatowej nr 2006C zbudowany zostanie chodnik w ciągu ul. ks. Bronisława Markiewicza w Górsku. Rozbudowa będzie obejmowała odcinek o długości ok. 2,1 km, rozpoczynający się ok. 100 m od skrzyżowania z drogą krajową nr 80 i kończący na skrzyżowaniu z ul. Nadwiślańską.

Wykonawca poszerzy pas drogowy po prawej stronie, gdzie zostaną wybudowane chodniki z betonu asfaltowego o szerokości 2-2,5m. W ramach zadania zaplanowano także przebudowę poboczy, wykonanie zjazdów z kostki betonowej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, budowę spadków poprzecznych i podłużnych chodnika zapewniających odwodnienie.

Dodatkowo Transbruk Barczyńscy przebuduje dwa przepusty nad ciekiem wodnym Dolny Kanał. Przebudowa przepustów będzie polegała na ich przedłużeniu. Wykonawca wykona ławy fundamentowe, rury z blachy karbowanej, umocni nasypy na wlocie i wylocie przepustów oraz zabezpieczy je antykorozyjnie. Umowa obliguje firmę także do przeprowadzenia humusowań i obsiania terenu trawą.

Wykonawca na realizację inwestycji ma 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Roboty powinny zakończyć się do 10 lipca 2023 r.

Koszt inwestycji to 2 080 055 zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” i współfinansowane przez Gminę Zławieś Wielka.

Fot. Olek Urbański

drukuj (Zaczynamy rozbudowę drogi powiatowej Rozgarty – Górsk!)

  • autor: Iwona Szczepańska

Galeria zdjęć

  • 2023-01-11 Podpisanie umowy na ścieżkę rowerową w Górsku_1
  • 2023-01-11 Podpisanie umowy na ścieżkę rowerową w Górsku_3
  • 2023-01-11 Podpisanie umowy na ścieżkę rowerową w Górsku_4
  • 2023-01-11 Podpisanie umowy na ścieżkę rowerową w Górsku_5

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.