Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-22

Umowa na projekt obwodnic w powiecie podpisana

W ramach kujawsko-pomorskiego regionalnego programu budowy obwodnic sieć obejść w naszym regionie zostanie rozbudowana. Urząd Marszałkowski wyłonił wykonawców, którzy będą odpowiedzialni za przygotowanie projektu pięciu nowych tras, z czego dwóch w naszym powiecie. W podpisaniu umów na realizację tych zadań uczestniczyli przedstawiciele Władz Samorządowych Powiatu Toruńskiego Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau oraz samorządowcy z reprezentujący Chełmżę, Gminę Chełmża i Gminę Łysomice.

Firma projektowa Polska Inżynieria z Warszawy przygotuje dokumentację projektową budowy obwodnic Łysomic i Chełmży. Obie inwestycje znacząco wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu toruńskiego.

Umowy podpisane w poniedziałek 14 listopada 2022 roku przez dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Przemysława Dąbrowskiego i przedstawiciela wykonawcy Dariusza Godlewskiego dają firmie projektowej 20 miesięcy na przedstawienie gotowej koncepcji budowy obwodnic.

Umowa na koncepcję budowę Obwodnicy Łysomic zakłada opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Wykonawca otrzyma na to 736 tysięcy złotych. Samorząd województwa, Powiat Toruński i Gmina Łysomice chce zbudować nowy układ komunikacyjny na północ od Torunia. Zgodnie ze wstępnymi założeniami nowa trasa ma między innymi poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch na korkującym się skrzyżowaniu drogi krajowej i wojewódzkiej w Łysomicach. Przygotowanie dokumentacji zostanie sfinansowane ze środków Województwa, Powiatu i Gminy.

W ramach umowy na przygotowanie koncepcji obwodnicy Chełmży zakłada opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Koszt prac zleconych wykonawcy to 841 tysięcy złotych. Dzięki inwestycji samochody ciężarowe poruszające się drogą wojewódzką nr 551 ominą wąskie ulice centrum miasta. Przy inwestycji współpracują cztery samorządy: Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Toruńskiego, Miasta Chełmży i Gminy Chełmży, które równo podzielą między siebie koszty przygotowania niezbędnej dokumentacji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

fot. Mikołaj Kardas/UMWKP
źródło informacji: Biuro Prasowe UMWKP

drukuj (Umowa na projekt obwodnic w powiecie podpisana)

 • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-3
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-8
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-14
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-22
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-23
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-26
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-38
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-39
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-40
 • umowy_obwodnice_fot_mikolaj_kuras-41

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.