Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 02

Filia poradni z tytułem „Modernizacja Roku”!

Budynek filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI” w kategorii Małe jest piękne! Uroczysta gala odbyła się w środę 28 września 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrodę odebrali: Starosta Toruński Marek Olszewski i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży Małgorzata Domalska, którym towarzyszyła wicedyrektor Katarzyna Kosińska.

Konkurs od ponad 25 lat stawia sobie za cel wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocję modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. W tegorocznej, 26. odsłonie rywalizacji o najwyższe laury walczył budynek Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach.

Spośród 555 projektów nadesłanych na konkurs 40-osobowe jury wyłoniło finalistów, w tym gronie znalazł się projekt zgłoszony przez samorząd Powiatu Toruńskiego.

Wyniki rywalizacji poznaliśmy w środę 28 września 2022 roku podczas uroczystej gali zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie. Starosta Marek Olszewski i dyrektor placówki Małgorzata Domalska odebrali główną nagrodę w kategorii Małe jest piękne!

Budynek Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach to nowy obiekt, wybudowany w roku 2020 r. Dla Zarządu Powiatu Toruńskiego była to priorytetowa inwestycja.

Nowa siedziba pozwoliła zmienić warunki, w jakich pracować mogą terapeuci! Na 236 metrach kwadratowych powierzchni powstało pięć przestronnych, nowoczesnych gabinetów, sala integracji sensorycznej, a także zaplecze administracyjno-socjalne. W ramach inwestycji zakupione zostało odpowiednie wyposażenie i sprzęt, zapewniający najwyższą jakość pracy psychologów i pedagogów.

Po wybudowaniu nowej Poradni w powiecie toruńskim mieszkańcy mogą korzystać z jednej z najnowocześniejszych placówek tego typu w regionie.

drukuj (Filia poradni z tytułem „Modernizacja Roku”!)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-09-28-modernizacja-roku (2)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (3)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (4)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (5)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (6)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (7)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (8)
  • 2022-09-28-modernizacja-roku (1)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.