Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2011.06.12 Lubicz - młyn, skrzyżowanie, nowe bloki (6)

Rozbudowa DK10 w Lubiczu – projekt w połowie przyszłego roku

Trwają prace projektowe nad koncepcją rozbudowy drogi krajowej nr 10 w Lubiczu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że gotowy projekt wykonawca ma przedstawić najpóźniej w połowie 2023 roku – czyli za 9 miesięcy!

To bardzo ważna informacja dla mieszkańców wschodniej części powiatu toruńskiego. Rozbudowa newralgicznych skrzyżowań w śladzie DK10 pozwoli rozładować napiętą sytuację komunikacyjną.

Za prace projektowe odpowiada biuro Schuessler - Plan Inżynierzy z Warszawy. Koncepcję poznamy w połowie 2023 roku, roboty drogowe rozpoczną się w 2024 roku.

Przypomnijmy, że ta inwestycja w całości finansowana jest ze środków Ministerstwa Infrastruktury. Od wielu lat o rozwiązanie tej sytuacji zabiegał Starosta Toruński Marek Olszewski.

- Jeszcze jako Wójt Gminy Lubicz starałem się doprowadzić do przebudowy dwóch skrzyżowań na terenie gminy, które położone są w śladzie DK10. Przełomowe okazało się grudniowe spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem, podczas którego szef resortu infrastruktury podpisał plan inwestycyjny gwarantujący ministerialne finansowanie tego zadania. To nie są już założenia, ani obietnice! Wprowadzenie rozwiązania, które pozwoli rozładować korki na dwóch skrzyżowaniach w Lubiczu Dolnym i Górnym to kwestia niedługiego czasuzapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Z trudną sytuacją komunikacyjną codziennie mierzą się mieszkańcy gmin: Czernikowo, Obrowo i Lubicz, którzy dojeżdżają do Torunia. W porannych godzinach szczytu na skrzyżowaniach w śladzie DK10 jadący w kierunku Torunia stoją w korkach, analogiczna sytuacja ma miejsce w godzinach popołudniowych przy wyjeździe z miasta.

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.