Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (26)

Polski Ład dla Powiatu – konferencja prasowa Posła Kałużnego

28,5 mln zł otrzymał Powiat Toruński w ramach dwóch edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Rządowe wsparcie w ramach programu Poseł na Sejm Mariusz Kałużny, przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego, Miasta Chełmży i Gminy Chełmża podsumowali podczas konferencji prasowej w piątek 3 czerwca 2022 roku.

Z dziennikarzami lokalnych i regionalnych mediów na chełmżyńskim Rynku spotkali się Poseł na Sejm Mariusz Kałużny, Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński i Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.

- Wszystkim gminom w powiecie toruńskim oraz samorządowi Powiatu przekazano łącznie 50 mln zł, te pieniądze przeznaczone zostaną na inwestycje strategiczne – na inwestycje, na drogi, na szkoływylicza poseł Mariusz Kałużny.

Samorząd powiatu otrzymał w ramach I edycji „Polskiego Ładu” łącznie 15 mln zł, które przeznaczono na przebudowę budynku Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży oraz rozbudowę i przebudowę dwóch dróg powiatowych: Trzebcz Szlachecki – Głuchowo i Świerczynki – Ostaszewo. Środki, jakie powiat otrzymał w drugiej edycji programu pomogą zrealizować zadania z zakresu edukacji i opieki społecznej.

- Powiat Toruński otrzymał łącznie 13,5 mln zł. Te pieniądze zostaną przeznaczona na kontynuacje prac w Zespołe Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży – prace obejmą także remont elewacji, w ten sposób upiększymy Chełmżę. 8 mln zł przekażemy na rozbudowę i przebudowę Domu Pomocy Społecznej w Pigży i w Wielkiej Nieszawce. To wsparcie jest szczególnie istotne właśnie teraz, kiedy potrzeby społeczne są tak dużezapewnia starosta Marek Olszewski.

Listę zadań realizowanych przez samorządy ze wsparciem z „Polskiego Ładu” poznaliśmy w poniedziałek 30 maja 2022 roku.

fot. Marzena Masłowska

drukuj (Polski Ład dla Powiatu – konferencja prasowa Posła Kałużnego)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (4)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (5)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (10)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (26)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (28)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (19)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (13)
  • 2022-06-03 Konferencja w Chełmży (32)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.