Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Będzie bezpieczniej w kolejnych miejscowościach

Wykonawca, firma, Transbruk Barczyńscy rozpoczęła prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze przejść dla pieszych, w kolejnych miejscowościach na terenie powiatu toruńskiego. Do tej pory roboty były prowadzone i są nadal kontynuowane w Chełmży na ul. Wyszyńskiego  i Chełmińskim Przedmieściu, a także w Łążynie (gm. Zławieś Wielka).

W tym tygodniu wykonawca wszedł na teren budowy w miejscowościach  Browina i Gostkowo.  Podobnie jak w pozostałych lokalizacjach, tu również zostaną przebudowane istniejące przejścia dla pieszych, wyremontowana będzie nawierzchnia jezdni, zostaną wyregulowanie wpusty, zamontowane będzie oświetlenie w obrębie przejść dla pieszych i  elementy BRD. Obecnie trwa frezowanie nawierzchni i przekładanie istniejących chodników.

Ostatnią zaplanowaną lokalizacją przebudowy przejść dla pieszych w ramach realizacji zadań polegających na  poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze przejść dla pieszych jest Brąchnówko.

W pierwszym etapie wykonawca wykonuje prace brukarskie przy chodnikach, następnie remontuje nawierzchnię drogi w obrębie oddziaływania przejść dla pieszych tj. po ok. 100 m z każdej strony przejścia. W drugim etapie prac  wykonywane będą „wyniesienia” przejść i montowane elementy BRD. Prace potrwają do końca kwietnia br.

Zadania realizowane w ramach działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa  ruchu pieszych  dofinansowane są ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  i współfinansowane przez Powiat Toruński, miasto Chełmża i gminy: Chełmża, Łysomice, Zławieś Wielka.

Fot. A Orłowski i M. Cackowska-Pająk

drukuj (Będzie bezpieczniej w kolejnych miejscowościach)

  • autor: https://pzd.torun.pl/bedzie-bezpieczniej-w-kolejnych-miejscowosciach/
  • Gostkowo fot. A Orłowski
  • Gostkowo fot. M. Cackowska – Pająk
  • Gostkowo . fot. M. Cackowska – Pająk
  • Browina fot. M. Cackowska – Pająk
  • Łążyn fot. A. Orłowski

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.