Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-03-01 Popisanie umowy na zakup sprzętu rolniczego dla...

Nowoczesne maszyny dla ZS CKU w Gronowie

Nowoczesne maszyny: ciągnik rolniczy ze stacją RTK, kombajn zbożowy i rozsiewacz nawozu, za ponad 1,9 mln złotych trafią do Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. We wtorek 1 marca 2022 roku dyrektor szkoły Zbigniew Piotrowski w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Wicestarosty Michała Ramlaua podpisał umowę z firmą Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o. z Chełmna, która w ciągu najbliższych sześciu miesięcy dostarczy zamówiony sprzęt.

Zakupione maszyny doposażą pracownię agrotroniki w Zespole Szkół w Gronowie. Zakup nowoczesnego sprzętu stanowi drugi etap realizacji projektu modernizacji warsztatów szkolnych - w pierwszym przekształcono pomieszczenia dawnej kuźni i spalarni w nowoczesną salę dydaktyczną oraz pomieszczenia serwisowe maszyn i urządzeń rolniczych. Te działania pochłonęły prawie 640 tys. zł.

Zawarta we wtorek 1 marca w Starostwie Powiatowym w Toruniu umowa dotyczy zakupu maszyn na potrzeby pracowni agrotroniki. W obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Wicestarosty Michała Ramlaua podpisali ją dyrektor ZS CKU w Gronowie Zbigniew Piotrowski oraz prezes zarządu firmy Agro-Sieć Maszyn sp. z. o.o. Łukasz Piotr Madej.

Firma ma sześć miesięcy na dostarczenie szkole:

- ciągnika rolniczego John Deere 6R 145 z kompletnym wyposażeniem w zakresie telematyki oraz stacjonarną stacją RTK, co pozwoli na zdalne zarządzanie pracą i urządzeń, za ponad 650 tys. zł,

- kombajnu zbożowego John Deere T550 wraz z kompletnym wyposażeniem w zakresie rolnictwa precyzyjnego za ponad 1,1 mln zł,

- rozsiewacza nawozów Kverneland Goespred TL 1500, który wyposażony będzie w złącze ISOBUS pozwalające precyzyjnie zarządzać pracą maszyny, za ponad 107 tys. zł.

Dostawcą nowoczesnego sprzętu będzie wybrana w przetargu nieograniczonym chełmińska firma Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o. W umowie określono, że spółka zapewnia 48 miesięcy okresu gwarancyjnego na wszystkie maszyny oraz usługę szybkiej reakcji serwisowej – w ciągu 24 godzin od usterki w razie jakiejkolwiek awarii.

Projekt, dzięki któremu można zrealizować zakup, realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 6: Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działanie 6.3: Inwestycje w infrastrukturę edukacyjną, Poddziałanie 6.3.2: Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego. Całkowita wartość realizacji projektu to ponad 3 200 000 zł, z czego dofinansowanie wynosi 85%, pozostałe 15% to wkład własny Powiatu Toruńskiego.

Projekt realizowany jest w całości przez Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

fot. Michał Kardas

drukuj (Nowoczesne maszyny dla ZS CKU w Gronowie)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-03-01 Popisanie umowy na zakup sprzętu rolniczego dla...
  • 2022-03-01 Popisanie umowy na zakup sprzętu rolniczego dla...
  • 2022-03-01 Popisanie umowy na zakup sprzętu rolniczego dla...
  • 2022-03-01 Popisanie umowy na zakup sprzętu rolniczego dla...
  • 2022-03-01-maszyny-rolnicze-2
  • 2022-03-01-maszyny-rolnicze-3
  • Exacta-TL-GEOSPREAD-gvu7jo88as

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.