Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2021 11 09 Spotkanie MOF (7)

Kolejne kroki toruńskiego MOF-u

Starosta Toruński Marek Olszewski uczestniczył w spotkaniu online w sprawie kolejnych kroków przy tworzeniu struktur Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Torunia. Brali w nim udział samorządowcy z 36 jednostek samorządu terytorialnego, na obszarze których MOF powstał, a także pracownicy Biura ZIT z Bydgoszczy.

Rozmawiano m.in. o mapie drogowej tworzenia stowarzyszenia samorządowego, które będzie formalną podstawą działalności w ramach MOF. Po jego powstaniu w następnej kolejności należało będzie stworzyć biuro MOF. Pracownicy Biura ZIT w Bydgoszczy przekazali tu garść refleksji na temat funkcjonowania tego typu struktury, która w ramach ZIT działa już ponad 6 lat. Przedstawione zostały również informacje na temat postępów przy budowaniu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP), który jest niezbędną podstawą do starania się przez powiaty, miasta i gminy o środki unijne w ramach MOF.

Starosta Toruński w trakcie spotkania zwrócił uwagę na konieczność przyśpieszenia prac nad strukturami MOF Torunia, aby w możliwie najkrótszym czasie można było uruchomić procedury naboru wniosków o środki unijne dla samorządów.

Fot. Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe

drukuj (Kolejne kroki toruńskiego MOF-u)

  • autor: Wojciech Knieć
  • 2021 11 09 Spotkanie MOF (3)
  • 2021 11 09 Spotkanie MOF (2)
  • 2021 11 09 Spotkanie MOF (6)
  • 2021 11 09 Spotkanie MOF (7)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.