Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2021-07-30 droga Mirakowo - Mała Grzywna przed remontem (4)

Z Mirakowa do Małej Grzywny po nowym asfalcie - już wkrótce!

W piątek 30.07.2021 r., została podpisana umowa na remont drogi powiatowej nr 2025C Mirakowo - Mała Grzywna na odcinku 800m. W obecności Wicestarosty Michała Ramlaua oraz członka Zarządu Powiatu Łukasza Kowalskiego podpisy pod dokumentem złozyli dyrektor PZD Adam Orłowski oraz wiceprezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna Staniław Detmer.

Obecnie nawierzchnia tego odcinka jest w złym stanie technicznym. Liczne spękania i koleiny w nawierzchni, zniszczone pobocza i  zanieczyszczone rowy powodują dyskomfort, a nawet stanowią zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników tej drogi. Dzięki remontowi zmniejszą się koszty utrzymania tego odcinka drogi powiatowej i poprawi się jakość podróżowania w obrębie jeziora Chełmżyńskiego, które stanowi istotna atrakcję rekreacyjno-wypoczynkową dla mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ramach prac remontowych zostaną wykonane:

- warstwa profilowa z betonu asfaltowego wzmocniona geosiatką

- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego

- pobocza z kruszywa kamiennego

- zjazdy do posesji

- odtworzenie przydrożnych rowów

- oznakowanie poziome i pionowe.

Wartość zadania to 530 527,29 zł.

Termin realizacji 31.08.2021 r.

drukuj (Z Mirakowa do Małej Grzywny po nowym asfalcie - już wkrótce!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.