Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Mamy dofinansowanie na bezpieczne przejścia dla pieszych

W Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg wydzielono specjalną pulę na zadania zwiększające bezpieczeństwo pieszych na przejściach przez jezdnię. Powiat Toruński w pierwszym naborze złożył wnioski o przebudowę dwóch przejść dla pieszych. 26 lipca br. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań, na której widnieją oba powiatowe projekt.

Powiat toruński otrzymał łączne dofinansowanie na przebudowę dwóch przejść dla pieszych na drodze powiatowej w Czernikowie. Przy ul. Słowackiego powstaną dwie nowe, wyniesione "zebry". Kierowcy będą musieli przed nimi zwolnić, a piesi dzięki temu bezpiecznie dotrą do Urzędu Gminy, żłobka czy pobliskich obiektów handlowych. Przejścia wykonane będą z kostki betonowej i będą wyniesione o 10 cm ponad powierzchnię asfaltu wokół nich. Zamontowane zostanie również oświetlenie LED poprawiające widoczność po zmroku.

Przy okazji budowy nowych "zebr" przewidziany jest remont nawierzchni drogi na dł. 275 m wraz z regulacją studzienek kanalizacyjnych, modernizacja chodników, wykonanie oznakowanie pionowego i poziomego wraz z elementami BRD (kocie oczka). Wszystko ma byćgotowe w połowie października br.

Wartość zadań: 339 500 zł

Dofinansowanie z RFRD: 80% tj. 271 600 zł

Środki powiatu i gminy Czernikowo: 67 900 zł

Warto też wspomnieć, że w drugim naborze tego programu powiat toruński złożył aż sześć wniosków o dofinansowanie przebudowy kolejnych "zebr" przy powiatowych drogach.

 

drukuj (Mamy dofinansowanie na bezpieczne przejścia dla pieszych)

  • 2021-07-29 Czernikowo zebry do przebudowy z rządowego...
  • 2021-07-29 Czernikowo zebry do przebudowy z rządowego...
  • 2021-07-29 Czernikowo zebry do przebudowy z rządowego...
  • 2021-07-29 Czernikowo zebry do przebudowy z rządowego...

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.