Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 197419172_186720960024221_2097942844549004988_n

Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Powiat Toruński uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki pozyskanym środkom już w listopadzie zakończy się rozbudowa drogi powiatowej nr 2005C Łubianka - Zamek Bierzgłowski - Czarne Błoto. 8 czerwca 2021 roku Starosta Toruński Marek Olszewski i Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz podpisali umowę o dofinansowanie tego zadania.

Podpisanie umów z samorządowcami, którzy otrzymali dofinansowanie na przeprowadzenie remontów dróg, zorganizowano 8 czerwca 2021 r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Powiat Toruński otrzymał dofinansowanie na rozbudowę drogi powiatowej nr 2005C. Całkowita wartość zadania to 1 722 912,98 zł.  Wykonawca - firma REDON Nakło Sp. z o.o. z siedzibą w Nakle nad Notecią - przebuduje i poszerzy istniejącą jezdnię do szerokości 5,5 m oraz wykona pobocza z kruszywa szerokie na 0,75m. Zaplanowano także przebudowę istniejących zjazdów do posesji, budowę zatoki autobusowej i kanału technologicznego. Wykonawca przeprowadzi remont istniejących przepustów i odtworzy przydrożne rowy.

Prace na odcinku Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto rozpoczęły się w czerwcu 2021 r. i mają potrwać do listopada.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg został utworzony w 2018 roku jako mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. RFRD ma przyspieszyć powstawanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

fot. Krzysztof Skrzyniecki, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

drukuj (Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz
  • Podpisanie umów o dofinansowanie zadań w ramach RFRD
  • Podpisanie umów o dofinansowanie zadań w ramach RFRD
  • Podpisanie umów o dofinansowanie zadań w ramach RFRD
  • 1
  • 5
  • NOW_1819
  • NOW_2011

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.