Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Umowa na przebudowę drogi powiatowej Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto podpisana!

Już niebawem rozpoczną się roboty drogowe związane z przebudową drogi powiatowej nr 2005C Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto. Prace będą prowadzone w ciągu ul. Jagiellońskiej na długości 1,5 km. Inwestycja ma na celu poprawę stanu technicznego infrastruktury drogowej i poprawę bezpieczeństwa pieszych.

We wtorek 27 kwietnia 2021 r., w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, dyrektor PZD w Toruniu Adam Orłowski oraz przedstawiciel wykonawcy robót podpisali umowę na realizację tego zdania. Firma REDON Nakło Sp. z o.o. z siedzibą w Nakle nad Notecią na wykonanie prac ma 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

W ramach zadania wykonawca przebuduje i poszerzy istniejącą jezdnię do szerokości 5,5 m, wykona obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,75m. Ponadto, zaplanowano przebudowę istniejących zjazdów do posesji, budowę zatoki autobusowej i kanału technologicznego. Wykonawca przeprowadzi remont istniejących przepustów i odtworzy przydrożne rowy. Nowa droga zyska także nowe oznakowanie poziome i pionowe, które przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego.

Koszt robót to 1 722 912,98 zł.

drukuj (Umowa na przebudowę drogi powiatowej Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto podpisana!)

  • 2021-04-27 Podpisanie umowy_PZD (1)
  • 2021-04-27 Podpisanie umowy_PZD (2)
  • 2021-04-27 Podpisanie umowy_PZD (3)
  • 2021-04-27 Podpisanie umowy_PZD (9)
  • ul. Jagiellonśka, fot. Iwona Szczepańska (1)
  • ul. Jagiellonśka, fot. Iwona Szczepańska (4)
  • ul. Jagiellonśka, fot. Iwona Szczepańska (6)
  • ul. Jagiellonśka, fot. Iwona Szczepańska (7)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.