Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Dofinansowanie

Mamy dofinansowanie na budowę kolejnej drogi

Kolejna powiatowa inwestycja zyskała poparcie i otrzyma rządowe dofinansowanie. Mowa o przebudowie drogi powiatowej nr 2005C Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto na długości 1,499 km. Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłosił listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2021. Powiat Toruński otrzyma wnioskowaną kwotę w wysokości 1 945 000 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na kwotę 3 890 000 zł. Uzyskane dofinansowanie stanowi zatem 50% wartości kosztów zadania.

Wniosek o dofinansowanie wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami, Zarząd Powiatu Toruńskiego złożył w sierpniu ubiegłego roku. Był on oceniony nie tylko pod względem formalnym ale dokonano również oceny merytorycznej zakładanych kryteriów w zakresie uwzględnienia poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienia spójności dróg powiatowych czy podnoszenia standardów technicznych dróg. Wniosek przeszedł pozytywnie całą drogę weryfikacji i oceny.

W ramach zadania zostanie przebudowana droga na odcinku o długości 1,449 km o nawierzchni bitumicznej. Wykonane będzie poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 m i zostaną uregulowane pobocza. Ponadto zaplanowano przebudowę skrzyżowań, budowę zatoki i peronu autobusowego oraz budowę odcinka chodnika wraz ze zjazdami. W zakresie podniesienia bezpieczeństwa zaplanowano zastosowanie barier energochłonnych, balustrady i wykonanie aktywnego oznakowania pionowego. W projekcie zastosowano również progi zwalniające przed przejściem dla pieszych.

Umowa z wykonawcą na realizację robót zostanie podpisana jeszcze w kwietniu b.r. Termin realizacji zaplanowano do końca listopada 2021 r.

Dodatkowo należy wskazać, iż na liście rezerwowej zadań ubiegających się o dofinansowanie, ogłoszonej przez Wojewodę, znalazło się jeszcze kolejne zadanie zaplanowane do realizacji na terenie naszego powiatu. Przedsięwzięcie polegające na przebudowie drogi powiatowej nr 2039C Zębowo -Zębówiec. Całkowity koszt zadania oszacowano na 4 730 000 zł. Po weryfikacji kosztów, zadań ujętych na liście podstawowej, w wyniku rozstrzygnięć przetargowych i powstałych oszczędności zadanie to ma szansę na realizację przy dofinansowaniu środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

drukuj (Mamy dofinansowanie na budowę kolejnej drogi)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.