Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Remonty na drogach powiatowych

Przebudowa skrzyżowań, budowa zatok i peronów autobusowych, nowe zjazdy, aktywne przejścia dla pieszych z sygnalizacją oraz wymiana oznakowania pionowego i naniesienie poziomego – to plan prac na przewidzianych do remontu w tym roku drogach powiatowych.

Przebudowa 1,5 km drogi powiatowej Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto Właśnie trwa procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę remontu. Prace mają ruszyć w maju i zakończyć się w listopadzie br. Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z gminą Łubianka i uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

drukuj (Remonty na drogach powiatowych)

 • Fundusz Dróg Samorządowych
 • Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto

Przebudowa 2 km drogi powiatowej Zębowo – Zębówiec

To zadanie powiat będzie realizował wspólnie z gminą Obrowo. Koszt ok 4,7 mln zł częścio­wo pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Planowany termin realizacji: VI-XI.2021 r.

 • Zębowo – Zębówiec

Remont 2,4 km drogi powiatowej Mierzynek – Młyniec II

Trwa opracowanie dokumentacji i uzyskiwanie zgód budowlanych na to przedsięwzięcie. Poza nową nawierzchnią powstaną też pobocza z kruszywa oraz 10 stanowisk parkingowych przy nowej świetlicy w Młyńcu II. Wszystko ma być gotowe z końcem tegorocznych wakacji.

 • Mierzynek – Młyniec II

Nowe nawierzchnie i chodniki

Trwa przebudowa drogi powiatowej Biskupice – Wymysłowo – Warszewice. Projekt ten reali­zuje powiat toruński we współpracy z gminą Łubianka i przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Stan zaawansowania prac ocenia się w tej chwili na ok. 50%. Po wyremontowanej drodze będzie można jeździć już w czerwcu.

 • Biskupice – Wymysłowo – Warszewice
 • Biskupice – Wymysłowo – Warszewice

Powstaje także chodnik w Mazowszu. Pierwszy odcinek (1) już jest w budowie – ma być gotowy z końcem maja. Dokumentacja kolejnego (2) – do Kijaszkowa – jest w przygotowaniu.

 • chodnik w Mazowszu
 • chodnik w Mazowszu

Kolejne projekty już w przygotowaniu

Władze powiatu z jednej strony koordynują i nadzorują przebieg toczących się już inwestycji, a z drugiej – już myślą o kolejnych. Dlatego w przygotowaniu są już następne projekty:

 1. Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy 1 km chodnika w m. Kijaszkowo i Mazowsze
 2. Opracowanie dokumentacji na rozbudowę 3,7 km drogi powiatowej Trzebcz Szlachecki – Głuchowo
 3. Opracowanie dokumentacji na rozbudowę 4,2 km drogi powiatowej Świerczynki – Ostaszewo
 4. Opracowanie dokumentacji na przebudowę 5,1 km drogi powiatowej Młyniec – Grębocin
 5. Opracowanie dokumentacji na rozbudowę 3,5 km drogi powiatowej Zakrzewko – Tylice
 6. Opracowanie dokumentacji na rozbudowę 4,2 km drogi powiatowej Dziemiony – Zelgno
 7. Opracowanie dokumentacji na rozbudowę 1,9 km drogi powiatowej Brąchnowo – Kowróz
 8. Opracowanie dokumentacji na przebudowę 1 km drogi powiatowej Rzęczkowo – Zarośle Cienkie

– Te projekty będą sukcesywnie wchodziły w fazę realizacji w miarę pojawiania się kolejnych konkursów na dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Chcielibyśmy wszystkie zrealizować przed upływem kadencji, czyli do 2023 r. – podsumowuje prezentację drogowych planów inwestycyjnych Starosta Toruński Marek Olszewski i dodaje, że na pewno w ciągu naj­bliższych dwóch lat powstanie jeszcze kilka nowych dróg rowerowych.

– Pojawiają się nowe propozycje, gminy chcą logicznie łączyć istniejące ścieżki. Być może wybiegniemy także poza powiat – w stronę Bydgoszczy, w kierunku Inowrocławia. Jestem już po spotkaniu z panią Starostą Inowrocławską Wiesławą Pawłowską w tej sprawie – kończy wątek Starosta Olszewski.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.