Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Rośnie sieć powiatowych dróg rowerowych

Będzie się działo na powiatowych drogach. Powody do zadowolenia będą mieli zarówno kierowcy, jak i rowerzyści.

Trwa rozbudowa powiatowej sieci dróg rowerowych. Okazuje się, że to niełatwe, wieloletnie przedsięwzięcie, które rozpoczęła budowa trzech dróg rowerowych, ma ogromny potencjał rozwojowy. Co więcej, projekt ten wstrzelił się idealnie w potrzeby mieszkańców, zapewniając bezpieczny i wygodny dojazd rowerem do wszystkich miejscowości gminnych w naszym powiecie. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści docenili stale rozrastającą się sieć w czasie pandemicznych obostrzeń, kiedy wiele osób zaczęło traktować rower jako najbezpieczniejszy środek transportu, a rowerowe turystyczne eskapady – jako doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z dala od tłumów.

Droga rowerowa Rogówko – Jedwabno – Lubicz Dolny

Trwa budowa ponadczterokilometrowej trasy, która połączy Rogówko z Lubiczem Dolnym. Zadanie realizuje powiat toruński w partnerstwie z gminą Lubicz i przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zakończenie prac planowane jest na połowę listopada.

drukuj (Rośnie sieć powiatowych dróg rowerowych)

  • Rogówko-Lubicz
  • Rogówko-Lubicz
  • Rogówko-Lubicz

Droga rowerowa Browina – Grzywna – Kuczwały – Sławkowo

Ta droga połączy istniejące już trasy, umożliwiając planowanie wielu interesujących pętli. Odcinek o długości 4,2 km buduje powiat toruński we współpracy z gminą Chełmża. Ten projekt także uzyskał unijne dofinansowanie i powinien być gotowy w połowie listopada.

  • Browina - Sławkowo 1
  • Browina - Sławkowo 2
  • Browina-Sławkowo

Więcej o drogach rowerowych powstających w powiecie toruńskim – w tym mapki pokazujące dokładny przebieg powstających odcinków – już w kwietniowym wydaniu miesięcznika Powiat Toruński oraz na naszej stronie www.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.