Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Droga rowerowa połączy powiat toruński z powiatem golubsko-dobrzyńskim

Starosta Toruński Marek Olszewski uczestniczył dzisiaj w spotkaniu, poświęconemu uroczystemu podpisaniu umowy na budowę kolejnej drogi rowerowej w partnerstwie samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Toruńskiego, Gminy Chełmża i Miasta Kowalewo Pomorskie. Zadanie obejmuje dwa odcinki: Nawra – Kończewice na terenie powiatu toruńskiego (2 kilometry) i na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego Zalesie – Sierakowo (11 kilometrów).

Te dwa nowe odcinki trasy, zostaną włączone w już istniejącą ścieżką rowerową. Pierwszy (dwukilometrowy) prowadzić będzie z Nawry do Kończewic. Ważnym elementem będzie tutaj nowa kładka rowerowa na rzece Frybie. W Kończewicach ścieżka łączyć się będzie z wybudowaną w poprzednich latach trasą rowerową prowadzącą w kierunku Chełmży.

Drugi odcinek również łączyć się będzie z już istniejącą trasą rowerową. Początek tej jedenastokilometrowej ścieżki znajdzie się w miejscowości Zalesie. Droga prowadzić będzie przez Kiełbasin, Mlewo, Mlewiec, Srebrniki do Sierakowa, a stamtąd dalej, już istniejącą ścieżką w kierunku Kowalewa Pomorskiego wybudowaną w poprzednich latach. W trakcie budowy nowej trasy nad Toruńską Strugą w Mlewcu powstanie kładka. Nad autostradą A1 droga prowadzić będzie wiaduktem. Nowe ścieżki na całej długości pokryte zostaną masą bitumiczną.

Koszt zadania to ponad 11 milionów złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, budżetu województwa kujawsko-pomorskiego oraz wkładów własnych powiatu toruńskiego, gminy Chełmża i miasta Kowalewo Pomorskie.

Źródło informacji: Urząd Marszałkowski w Toruniu

drukuj (Droga rowerowa połączy powiat toruński z powiatem golubsko-dobrzyńskim)

  • Logotypy
  • 2020-10-07 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej Nawra - Chemża - Kiełbasin (1)
  • 2020-10-07 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej Nawra - Chemża - Kiełbasin (13)
  • 2020-10-07 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej Nawra - Chemża - Kiełbasin (15)
  • 2020-10-07 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej Nawra - Chemża - Kiełbasin (17)
  • 2020-10-07 Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej Nawra - Chemża - Kiełbasin (39)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.