Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

DPS w Dobrzejewicach zyska nowe oblicze

23 września 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Toruńskim a firmą LUPUSS sp. z o.o. z Warszawy na modernizację Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Dobrzejewicach. Ze strony Powiatu Toruńskiego umowę podpisali Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Wicestarosta Michał Ramlau, zaś z ramienia wykonawcy swój podpis złożyli członkowie Zarządu firmy LUPUSS panowie Arkadiusz Olek i Paweł Olek.

Wykonawca wyremontuje i pomaluje elewację DPS. Do odnowienia jest tu aż 2100 m2 powierzchni (to mniej więcej tyle, co 7-8 średniej wielkości domów jednorodzinnych). W trakcie remontu zostaną także założone nowe rynny, cokół wokół obiektu i drewniane podbitki nad wejściami. Łącznik między budynkami zyska klimatyzację. Odmalowane zostaną również balustrady balkonowe i poręcze oraz ogrodzenie. Dom zyska nowe podjazdy i schody wykonane z granitu, a nieużywane schody zostaną rozebrane. Modernizacja obejmie także chodniki i drogi wewnętrzne w obrębie obiektu. Teren wokół budynku zostanie uporządkowany m.in. poprzez usunięcie uschniętych oraz chorych drzew i krzewów.

- Opieka społeczna jest jednym z naszych priorytetów. Systematycznie podnosimy standard i warunki opieki oraz pracy w powiatowych domach pomocy społecznej. Ponieważ na terenie DPS w Dobrzejewicach powstaje właśnie nowoczesna i funkcjonalna siedziba filii Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej, postanowiliśmy odnowić także sąsiednie budynki DPS, żeby cały powiatowy kompleks w Dobrzejewicach wyglądał pięknie. - podsumował spotkanie Starosta Toruński Marek Olszewski.

Całość robót została wyceniona na prawie 670 tys. zł, a wykonawca udzielił na nie 85 miesięcy gwarancji. Wszystko ma być gotowe do końca listopada br.

drukuj (DPS w Dobrzejewicach zyska nowe oblicze)

Galeria zdjęć

  • 2020-09-23 Podpisanie umowy - remont elewacji w DPS...
  • 2020-09-23 Podpisanie umowy - remont elewacji w DPS...
  • 2020-09-23 Podpisanie umowy - remont elewacji w DPS...
  • 2020-09-23 Podpisanie umowy - remont elewacji w DPS...
  • DPS Dobrzejewice WIZUALIZACJA I
  • DPS Dobrzejewice WIZUALIZACJA II
  • DPS Dobrzejewice WIZUALIZACJA IV
  • DPS Dobrzejewice WIZUALIZACJA V

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.