Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Umowa na budowę ścieżki rowerowej Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny podpisana!

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisana została umowa na budowę ścieżki rowerowej Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, starosta toruński Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski oraz wykonawca, prezes Zakładu Drogowo-Budowlanego z Rogowa, Krzysztof Wilczyński.

Trwające wiele lat starania o budowę drogi rowerowej na odcinku Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny dobiegają końca. Dzięki środkom finansowym ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz partnerstwu samorządów, inwestycja ta jest możliwa do zrealizowania.

Powstająca przy drodze wojewódzkiej nr 657 ścieżka rowerowa to 7-kilometrowy odcinek wpisujący się w rozwijającą się sieć dróg rowerowych w powiecie toruńskim. Trasa poprowadzi od skrzyżowania z ulicą 8 Marca w Złotorii przez Nową Wieś do Lubicza Górnego, gdzie połączy się z chodnikiem przy drodze krajowej nr 10.

Odcinek ten niewątpliwie znacznie wpłynie na bezpieczeństwo poruszających się tutaj rowerzystów i pieszych, gdyż rozrastające się w okolicy miejscowości generują coraz większy ruch samochodowy. Nie zapominajmy o pozytywach wynikających z atrakcyjności przyrodniczej tego terenu. Wytyczona droga biegnie wzdłuż Doliny Drwęcy oraz przez lasy.

Wartość zadania to 8,15 miliona złotych. Koszt całej inwestycji, łącznie z wykupieniem gruntów, wynosi blisko 10 milionów złotych. Dotacja ze środków Unii Europejskiej to 6,8 miliona złotych. 3 miliony złotych to wkład z budżetów samorządu województwa, powiatu toruńskiego i gminy Lubicz.

Fot. Szymon Zdziebło,tarantoga.pl dla UMWKP

drukuj (Umowa na budowę ścieżki rowerowej Złotoria – Nowa Wieś – Lubicz Górny podpisana!)

  • Logotypy
  • umowa_sciezka_rowerowa-03
  • umowa_sciezka_rowerowa-06
  • umowa_sciezka_rowerowa-14
  • umowa_sciezka_rowerowa-18
  • mapa-lubicz-złotoria

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.