Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wicestarosta Michał Ramlau z wizytą w ministerstwie

Z ministrami o problemach komunikacyjnych w powiecie

Wicestarosta Toruński Michał Ramlau uczestniczył wczoraj (10 lipca 2019 r.) w spotkaniu dotyczącym trudności komunikacyjnych w powiecie toruńskim. Głównymi tematami rozmowy były problemy kierowców w poruszaniu się drogą krajową nr 10 w Lubiczu oraz budowa węzła autostradowego w Dźwierznie, w gminie Chełmża. Do spotkania z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz zastępcą Dyrektora Generalnego Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jackiem Grygą doszło z inicjatywy ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Dla mieszkańców gminy Lubicz na co dzień borykających się z problemem ciągłych korków, jest to palący problem. Coraz więcej osób z Torunia przeprowadza się na wieś, w gminach Lubicz, Obrowo i Czernikowo powstały w ostatnich latach setki nowych domów, co spowodowało znaczący wzrost ruchu na DK 10. A perspektywy przebudowy tej trasy wciąż wydają się odległe. Interwencja ministra Ardanowskiego, w imieniu tkwiących w korkach użytkowników DK 10, spotkała się z pełnym zrozumieniem ze strony ministra Adamczyka. GDDKiA została zobowiązana przez ministra infrastruktury do podjęcia niezwłocznych prac analitycznych nad przebudową szczególnie obciążonych odcinków drogi. W ciągu kilku tygodni można spodziewać się dalszych informacji co do podjętych w tym temacie decyzji.

Kolejną sprawą poruszoną na spotkaniu, niezwykle ważną dla powiatu toruńskiego i gminy Chełmża jest wybudowanie dodatkowego zjazdu z autostrady A1 w miejscowości Dźwierzno. Zabiega o to od lat zarówno Zarząd Powiatu Toruńskiego, jak i Wójt Gminy Chełmża. Aktywizacja gospodarcza okolicznego terenu będącego we własności Skarbu Państwa jest dla lokalnych samorządowców sprawą priorytetową. Tu również ze strony ministra infrastruktury padło zapewnienie o priorytetowym potraktowaniu budowy zjazdu w Dźwierznie. Odpowiednia droga postępowania została uzgodniona z wicestarostą Michałem Ramlauem. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

drukuj (Z ministrami o problemach komunikacyjnych w powiecie)

  • Spotkanie z ministrami: Adamczykiem i Ardanowskim

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.