Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Za nami kolejna dystrybucja materiałów i środków ochrony indywidualnej!

W czwartek 20 maja Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu przekazał kolejną partię środków dezynfekujących i ochrony indywidualnej z projektu pn. „Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”.

Przekazano łącznie ponad 70 tys. par rękawiczek, 13 tys. maseczek typu FFP3, FFP2, jednorazowych, 325 kombinezonów ochronnych, 275 fartuchów ochronnych, 500 litrów preparatów do dezynfekcji powierzchni, blisko 8 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 15 termometrów bezdotykowych, 90 gogli oraz przyłbice ochronne.

W naszym powiecie z pomocy skorzystały cztery domy pomocy społecznej – w Browinie, Dobrzejewicach, Pigży i Wielkiej Nieszawce oraz dwa dzienne ośrodki wparcia – w Chełmży i Osieku nad Wisłą.

W ramach przyznanych środków możemy zakupić również testy na obecność koronawirusa dla zarówno dla pracowników tych placówek, jak i dla podopiecznych. Istotne jest, aby dostęp do środków miało jak największe grono osób, szczególnie ci, którzy mają bezpośredni kontakt z chorymi oraz ci, którzy są najbardziej narażeni – osoby starsze czy przewlekle chore. Dzięki tym środkom minimalizujemy ryzyko zarażenia czy przeniesienia wirusa podczas wykonywania codziennych czynności, a tym samym przeciwdziałamy dalszemu rozprzestrzenianiu się pandemii.

drukuj (Za nami kolejna dystrybucja materiałów i środków ochrony indywidualnej!)

  • IMG_1073
  • IMG_1075
  • IMG_1080
  • IMG_6295
  • IMG_6296
  • Plakat dofinansowanie

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.