Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 729x308

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Z tej okazji co roku 7 kwietnia podejmowanych jest szereg działań poświęconych globalnym problemom zdrowotnym i konkretnym zagadnieniom, które mają doprowadzić do ich rozwiązania. Celem obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest zwiększenie świadomości prozdrowotnej społeczeństwa na świecie.

Każdego roku motyw przewodni zwraca naszą uwagę na inny obszar problemów w strefie zdrowia publicznego. W 2021 roku obchody Światowego Dnia Zdrowia przebiegają pod hasłem: „Choroby przenoszone przez wektory: małe ugryzienie, duże zagrożenie”. Wektory są organizmami przenoszącymi patogeny oraz pasożyty. Do najgroźniejszych nosicieli zaliczamy: komary, muchy czy kleszcze. Hasło tegorocznego święta ma więc zwrócić szczególną uwagę na udzielanie odpowiedniej pomocy chorym cierpiącym na przenoszone przez nie choroby, a także uświadamianie o zagrożeniach.

Jest to również dzień, w którym warto zauważyć i docenić starania, poświęcenie i zaangażowanie pracowników służby zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym szczególnym dla całego środowiska medycznego dniu pragniemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom ochrony zdrowia podziękować za pracę i olbrzymi trud wkładany w walkę z chorymi, a także codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka w tym szczególnie trudnym czasie. Życzymy realizacji zawodowej, cierpliwości i docenienia Waszej ciężkiej pracy na rzecz niesienia pomocy potrzebującym.

Warto propagować wiedzę, podejmować działania oraz inspirować różne gremia i podmioty do podejmowania działań sprzyjających rozwojowi powszechnej opieki zdrowotnej. Zachęcamy do podjęcia inicjatyw w ramach tegorocznych obchodów! Profilaktyka zdrowotna jest właściwą i niezwykle opłacalną inwestycją w długie i zdrowie życie, dlatego jest tak istotna.

drukuj (Światowy Dzień Zdrowia)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.