Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • luxmed-mammografia

Przebadaj się – bezpłatne badania mammograficzne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeżeli nie, to koniecznie zbadaj się i zyskaj spokój! 

Wraz z początkiem 2021 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet. Badanie jest bezpłatne – w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

W badaniu mogą uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi, a także:
- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Zapraszamy do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania, ponieważ tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED odbędą się w miejscowości:

Obrowo – 16 marca 2021 w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 4,

Lubicz Górny – 17 marca 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Szkole Podstawowej, ul. Piaskowa 23,

Toruń – 17 i 18 marca 2021 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Centrum Medycznym LUX MED,  ul. T. Kościuszki 71,

Zławieś Wielka – 19 marca 2021 w godzinach od 8.00 do 14.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy, ul. Handlowa 7.

Należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

drukuj (Przebadaj się – bezpłatne badania mammograficzne)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.