Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • DPS w Browinie po termomodernizacji

Sytuacja w powiatowych domach pomocy społecznej

Powiat toruński prowadzi 4 domy pomocy społecznej: w Pigży, Wielkiej Nieszawce, Browinie i Dobrzejewicach. Placówki mają pod opieką w sumie 336 mieszkańców.

W Pigży 69 pensjonariuszami opiekuje się 48 osób, w Wielkiej Nieszawce 81 pensjonariuszami zajmuje się 59 pracowników, w Browinie 76-osobowy personel ma pod opieką 124 mieszkańców, a w Dobrzejewicach 58 mieszkańcami zajmuje się 30 pracowników.

Od chwili, kiedy pojawiły się pierwsze sygnały o epidemii w Polsce, w dps-ach wdrożono szczególne procedury bezpieczeństwa. Odwołano możliwość odwiedzin, zaopatrzono placówki w środki ochrony bezpośredniej. W kwietniu dps-y zawarły umowy z Laboratorium Medycznym Vitalabo na badania profilaktyczne pracowników.

Podczas jednego z takich badań uzyskano 1 wynik dodatni u pracownika DPS w Browinie. Osoba zakażona od razu została przetransportowana do izolatorium, a jej rodzina jest w kwarantannie. Sanepid wdrożył w placówce odpowiednie procedury. W tym momencie dom jest zamknięty, mieszkańcami opiekuje się 14 osób personelu - wszyscy przebadani i zdrowi, pozostaną tam przez tydzień. Żaden z mieszkańców nie ma objawów choroby. Dom jest zaopatrzony w zapas środków ochrony osobistej i preparatów do dezynfekcji. Wyniki badań wszystkich pozostałych pracowników i mieszkańców domu były ujemne

W pozostałych placówkach wdrożono szczególne środki ostrożności, a pracownicy regularnie przechodzą profilaktyczne testy na obecność koronawirusa. Informacje w tej sprawie będą aktualizowane na bieżąco.

drukuj (Sytuacja w powiatowych domach pomocy społecznej)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.