Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • PPP w Chełmży

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chełmży doczeka się windy

W ubiegły piątek, 29 listopada, Starostwo Powiatowe w Toruniu  złożyło wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prac dostosowujących budynek, w którym mieści się poradnia oraz Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Toruńskiego, do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo oraz mających problemy z poruszaniem się.
Aktualnie, z uwagi na wysoki parter, niepełnosprawne ruchowo dzieci wnoszone są do budynku na rękach rodziców lub przy pomocy osób trzecich. Kłopoty mają również niepełnosprawni dorośli korzystający z usług aktywizacyjnych świadczonych w urzędzie pracy.
Zaplanowany zakres robót obejmuje wybudowanie windy, a także dostosowanie dojścia do budynku oraz poszerzenie drzwi wewnętrznych, tak aby osoby na wózkach mogły swobodnie poruszać się po całym obiekcie. Odpowiednio przystosowane będą również toalety w poradni oraz w urzędzie pracy.
Planowana inwestycja jest wypełnieniem zobowiązania Zarządu Powiatu dostosowania w obecnej kadencji wszystkich budynków, w których funkcjonują jednostki Starostwa do potrzeb osób niepełnosprawnych. – komentuje Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. – Przypomnę, że trwają także prace projektowe budowy windy w budynku Starostwa przy ul. Towarowej w Toruniu.

drukuj (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chełmży doczeka się windy)

  • PPP_z windą_elewacja południowa_
  • PPP_z windą_elewacja wschodnia_

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.