Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Aktywny Samorząd

PCPR ogłasza nabór wniosków do pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu rozpoczęło nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Dofinansowanie można przeznaczyć na likwidację barier transportowych, likwidację barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym, likwidację barier w poruszaniu się, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej oraz pomoc w uzyskaniu wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub szkole wyższej.

Wchodząc w szczegóły, ze środków tych można m.in. zakupić i zamontować oprzyrządowanie do posiadanego samochodu, uzyskać pomoc w zdobyciu prawa jazdy kategorii B, zakupić sprzęt elektroniczny lub jego elementy oraz oprogramowanie, utrzymać w sprawności technicznej posiadany wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym czy uzyskać pomoc w zakupie protezy kończyny. Można też w ramach uzyskanych środków podjąć naukę by uzyskać wykształcenie na poziomie wyższym.

Szczegółowe informacje o programie wraz z dokumentami można znaleźć na https://www.bip.powiattorunski.pl/7411,aktywny-samorzad lub pod nr tel.: 56 662 87 54, 56 662 87 50. Osoby do kontaktu: Marlena Dymek i Dorota Wyszomirska-Klause.

Termin przyjmowania wniosków:
- Moduł I – od 3 kwietnia 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r.
- Moduł II – od 4 września 2019 r. do 10 października 2019 r.

drukuj (PCPR ogłasza nabór wniosków do pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.