Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

"Spotkania przy kawie" - sieć współpracy w Chełmży

17 stycznia 2022 r. odbyło się drugie w tym roku szkolnym "Spotkanie przy kawie" mające na celu stworzenie trwałej sieci współpracy pomiędzy lokalnymi jednostkami oświatowymi i kulturalnymi. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy. Nawiązała się bardzo ożywiona dyskusja, w której każdy z zaproszonych gości mógł zabrać głos.

W spotkaniu wzięli udział również nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, którzy – podobnie jak na poprzednim spotkaniu - przedstawili propozycje kolejnych wydarzeń kulturalnych. Tym razem były to propozycje związane z nadchodzącym sezonem wiosennym. Znalazło się wśród nich powitanie wiosny na Rynku z udziałem przedstawicieli wszystkich jednostek oświatowych i kulturalnych oraz piknik majowy na terenie ZSP, jako propozycja dla wszystkich mieszkańców Chełmży i okolic. Pracownicy szkoły przedstawili również propozycje działań, mających na celu zwiększeniem naboru do jedynego liceum chełmżyńskiego, mającego studwunastoletnią tradycję. Nabór do liceum cieszy się mniejszym zainteresowaniem w stosunku do naboru do klas technikum i branżowych. Jest to związane m.in. z niewielką odległością szkoły od pobliskiego Torunia oraz chęcią szybkiego zaistnienia na rynku pracy uczniów techników i szkoły branżowej. Swój punkt widzenia w tej kwestii przedstawili – Przewodniczący Rady Powiatu – Paweł Polikowski, wiceburmistrz – Marek Kuffel i wójt gminy Chełmża - Jacek Czarnecki. Zadbanie o podtrzymanie wieloletniej tradycji jedynego liceum w mieście jest w interesie wszystkich jego mieszkańców oraz władz – zarówno powiatu, miasta, jak i gminy. W tym temacie wywiązała się dyskusja wszystkich włodarzy wraz dyrektorami szkół podstawowych. Skonstruowano wnioski i zaplanowano działania mające spowodować zwiększenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych nauką w chełmżyńskim liceum, jako miejscem nowoczesnym, doskonale wyposażonym, bezpiecznym, rozwijającym wrażliwość i pasje młodych ludzi, dającym im możliwość wszechstronnego rozwoju i przygotowania do dalszej edukacji na studiach wyższych. Tegoroczne hasło szkoły – „Jestem stąd” i bieżące ukazywanie sylwetek jego absolwentów – ludzi sukcesu w różnych obszarach życia, jest jednym z jej promocyjnych działań. Szkoła może poszczycić się wieloma niezwykłymi absolwentami, czego dowodem jest fakt, że większość dyrektorów oraz duża część nauczycieli okolicznych szkół i przedszkoli to właśnie jej absolwenci, którym tym bardziej zależy na kontynuowaniu historii i tradycji, na przekazywaniu jej sztandaru kolejnym pokoleniom.

Spotkanie zakończyło się spacerem szkolnymi korytarzami i podziwianiem nowoczesnych pracowni. Pokłosiem spotkania będą kolejne działania kulturalne oraz edukacyjne zainicjowane przez ZSP w Chełmży, przy ogromnym wsparciu włodarzy powiatu, miasta i gminy, dyrektora chełmżyńskiej biblioteki – Artura Stankiewicza z udziałem uczniów i nauczycieli szkół miejskich i gminnych.

drukuj ("Spotkania przy kawie" - sieć współpracy w Chełmży)

  • autor: Agnieszka Nowacka, ZSP Chełmża
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_2
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_3
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_4
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_5
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_6
  • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_7

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.