Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Zmiany w powiatowych szkołach

Tegoroczny sezon zimowy nie sprzyjał inwestycjom. Jednak na deskach kreślarskich w biurach projektowych powstawały koncepcje, plany i projekty, których realizacja ruszy wraz z nadejściem wiosny – zapowiada Starosta Toruński Marek Olszewski.

Do najważniejszych obszarów funkcjonowania powiatu należą edukacja i pomoc społeczna i na tych właśnie sferach skupią się tegoroczne inwestycje. Dzisiaj prezentujemy zmiany dotyczące powiatowych szkół.

Nowe hale i sale

Trwają już prace dostosowujące system ochrony przeciwpożarowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży do zaleceń Straży Pożarnej. Szkoła doczeka się jeszcze w tym roku remontu elewacji oraz modernizacji sal komputerowych i serwerowni. Nowe podłogi, drzwi i świeża farba na ścianach sal lekcyjnych z pewnością sprawią, że przyjemniej będzie wracać po wakacjach do szkoły. Nowe instalacje pozwolą także na wydzielenie serwerowni oraz wyposażenie jej w sprzęt komputerowy.

Facelifting przejdą także budynki ZS im. UE w Chełmży, gdzie zaplanowano ocieplenie elewacji oraz dachu i wymianę niezbędnej stolarki okiennej i drzwi.

Prawdziwa rewolucja szykuje się w ZS CKU w Gronowie. Już w kwietniu rozpocznie się tu budowa pełnowymiarowej hali sportowej, dostosowanej do rozgrywek klasy ogólnopolskiej. Z trybun mecze będzie mogło śledzić 250 kibiców. Z hali do głównego budynku szkoły będzie prowadził łącznik, który pomieści: szatnie, siłownię, salę fitness i pomieszczenia administracyjne. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych i ekologiczny – ogrzewany przez pompy ciepła i instalację fotowoltaiczną.

drukuj (Zmiany w powiatowych szkołach)

  • Koncepcja hali w Gronowie

To nie koniec inwestycji w Gronowie. W kwietniu przetarg wyłoni firmę, która wybuduje nową halę na maszyny i narzędzia rolnicze. – To przedsięwzięcie jest związane z nowym kierunkiem ksztacenia – agrotroniką, który uruchamiamy w szkole. Niezbędne będą nowoczesne maszyny: kombajn i ciągnik, a dla nich nowa hala. W nowym obiekcie, zaplanowano też zadaszoną wystawkę na potrzeby muzeum maszyn rolniczych – wyjaśnia Starosta Olszewski.

Inwestycje nie ominą również szkolnego internatu. Na wakacje zaplanowana jest kompleksowa modernizacja łazienek i natrysków na wszystkich trzech kondygnacjach. W przygotowaniu jest także wymiana systemu ogrzewania w szkolnym warsztacie.

ZSP w Chełmży:

Modernizacja budynków Wartość: 500 tys zł. Przetarg VI 2021.

Realizacja zaleceń Straży Pożarnej

Wartość: 600 tys. zł (dofinansowanie z RFIL). Realizacja do końca VIII 2021.

Modernizacja sal komputerowych Wartość: 350 tys. zł. Realizacja VI-IX 2021.

ZS CKU Gronowo:

Modernizacja łazienek w internacieWartość: 450 tys. zł. Realizacja VII-VIII 2021.

Budowa hali na maszyny rolniczeWartość: 1,6 mln zł. Realizacja do końca 2021.

Budowa hali gimnastycznej Wartość: 10 mln zł (dofinansowanie RFIL 3,5 mln zł, w przygotowaniu wnioski o kolejne dofinansowania). Realizacja VI 2021-X 2022.

Zmiana systemu ogrzewania warsztatu Wartość: 90 000 zł.

Modernizacja budynku ZS im UE w Chełmży

Wartość: 800 000 zł. Przetarg VI 2021.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.