Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 148-4832_IMG

Powiatowe szkoły wzbogacą się o nowe książki

Powiat Toruński otrzymał środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych (książek, niebędących podręcznikami) do bibliotek w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program ten dotyczy wsparcia w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych.

Środki z dotacji celowej budżetu państwa wynoszą 28.000 zł, wkład własny Powiatu Toruńskiego 7.000 zł. Dofinansowanie otrzymały następujące szkoły:

Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży – kwota dotacji 12.000 zł, wkład własny 3.000 zł,

Technikum w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie – kwota dotacji 12.000 zł, wkład własny 3.000 zł,

Szkoła Branżowa I Stopnia w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie – kwota dotacji 4.000 zł, wkład własny 1.000 zł.

drukuj (Powiatowe szkoły wzbogacą się o nowe książki)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.