Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

„Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie

Pod tym hasłem 12 lutego w Zespole Szkół, CKU w Gronowie odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

Po krótkim powitaniu oraz projekcji filmu promocyjnego, który stworzył absolwent szkoły Paweł Pszonka, uczniowie zostali podzieleni na 9 dwudziestoosobowych grup, którymi opiekowali się przeszkoleni przewodnicy – uczniowie Zespołu Szkół, CKU w Gronowie – i udali się na lekcje pokazowe.

Warsztat doradztwa zawodowego poprowadzili uczniowie różnych klas technikum ZS, CKU w Gronowie, którzy w konwencji telewizji śniadaniowej TV Gronowo Studio zaprezentowali program pt. „Branżowy poranek”.

Innymi punktami programu były: pokaz mody „Zawodowo i stylowo”, teleturniej koło fortuny na temat ścieżki kariery zawodowej absolwentów gimnazjów i ósmoklasistów oraz quiz o kompetencjach koniecznych do wykonywania poszczególnych zawodów.
Goście zapoznali się także z zawodem technik informatyk. Na krótkim warsztacie zaprezentowano montaż komputera, a dokładniej dwóch podzespołów: kości RAM i karty graficznej. Uczniowie technikum zadbali o to, by każdy uczestnik warsztatów mógł spróbować swoich sił. Dodatkową atrakcją było wykorzystanie obudowy oświetlanej LED w kolorach RGB, która zrobiła wrażenie na gościach. Przy okazji zaprezentowano bardzo bogate i nowoczesne wyposażenie sal informatycznych, z których korzystają przyszli informatycy.

Zalety nauki w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych/kucharz zaprezentowali nauczyciele: Ewa Waśniewska oraz Dawid Jaroszewski.

Technicy hotelarstwa pod opieką Małgorzaty Andzińskiej zaprosili swoich gości do pracowni obsługi klienta na pokaz przygotowywania i zdobienia koktajli.

W warsztatach szkolnych goście obejrzeli hale warsztatowe oraz sprzęt, na którym pracują uczniowie kształcący się w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik pojazdów samochodowych. Pokaz najważniejszych umiejętności związanych z tymi zawodami oraz wyposażenia, którym dysponuje szkoła poprowadzili nauczyciele Józef Zawadzki oraz Paweł Pacholec wraz z uczniami.

W tym czasie w pracowni kosmetycznej odbywał się pokaz analizy kolorystycznej. Dziewczęta miały możliwość poznania podstawowego narzędzia pracy stylistów i wizażystów, jakim jest określenie typów urody i chętnie brały udział w zajęciach jako modelki.

Po odwiedzeniu wszystkich lekcji pokazowych w auli odbył się internetowy konkurs wiedzy o ZS, CKU w Gronowie z nagrodami.
Był to dzień pełen wrażeń oraz zdobywania nowych doświadczeń, zarówno przez gości, jak i gospodarzy. Rozmowy z nauczycielami oraz uczniami potwierdziły, że baza dydaktyczna Zespołu Szkół, CKU w Gronowie zrobiła na nich wrażenie, a pokazy były bardzo ciekawe. Odwiedzający poznali program nauczania na poszczególnych kierunkach, ogólną ofertę szkoły oraz internatu, a także inne możliwości które szkoła otwiera przed uczniami: prawo jazdy, szkolenia, praktyki, staże i wycieczki. Z pewnością część gości zasiądzie już we wrześniu w ławkach swojej wymarzonej klasy. :)

Tekst Nauczyciele ZS, CKU w Gronowie: Karolina Ba¬gniewska, Magdalena Belzyt-Grzegórska, Emi-lia Wysocka-Stankiewicz, Beata Musiała, Luiza Kozłowska, Małgorzata Andzińska, Agnieszka Woźny, Mariusz Dubacki, Ewa Waśniewska, Dawid Jaroszewski i Paweł Pacholec

drukuj („Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie)

  • „Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie
  • „Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie
  • „Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie
  • „Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie
  • „Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.