Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Mobilna E-Pracownia 60+

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej rozpoczęło realizację projektu pt.: Mobilna E-Pracownia 60+, czyli cyfrowa aktywizacja i integracja społeczna osób starszych, w ramach którego osoby starsze mogą uczestniczyć w programie rozwoju wiedzy i umiejętności w zakresie korzystania z internetu, mobilnych aplikacji, posługiwania się tabletem, laptopem, smartfonem; w zajęciach z psychologiem, w life coachingu oraz warsztatach obejmujących zajęcia rozwoju zainteresowań, hobby.

Zajęcia stacjonarne są realizowane w małych 5-6 osobowych grupach.

Zajęcia online – które będą realizowane po przeszkoleniu uczestników do korzystania z form zdalnych – będą realizowane w grupach nieco liczniejszych, jednak do 12 osób w grupie, aby podczas zajęć zapewnić uczestnikom/czkom możliwość aktywnego udziału i integracji wewnątrzpokoleniowej osób starszych.

Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z Torunia, Inowrocławia i powiatów toruńskiego i inowrocławskiego, jednak część zajęć z każdego typu (informatyka, psychologia, hobby) będzie w formie online, co umożliwi udział osób starszych z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Udział jest bezpłatny.

Trwa nabór do kolejnych grup zajęciowych.

Zapraszamy serdecznie każdą seniorkę i każdego seniora do kontaktowania się z nami. Ustalimy w jakich rodzajach i formach działań dany/a uczestnik/czka będzie brał/a udział; odpowiemy na pytania, udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy także do kontaktu organizacje senioralne, grupy senioralne nieformalne – szczególnie z terenu powiatu inowrocławskiego, powiatu toruńskiego.

Można zadzwonić: tel: 515 276 454, napisać mail  tsas@tsas.torun.pl lub przyjść na cotygodniowy dyżur – piątki w godzinach 10:oo do 12:oo w Toruniu na Bydgoskiej 58 w siedzibie TSAS.

Poniżej plakat informacyjno-promocyjny zadania.  

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  w ramach  programu wieloletniego  na rzecz  Osób Starszych „Aktywni+" na lata 2021-2025. Edycja 2021.

  • 60plus_plakat

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.