Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • logo-przekaz-1

Wciąż zastanawiasz się, na którą OPP przeznaczyć swój 1%?

Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc wybranej fundacji lub stowarzyszeniu w realizowaniu celów statutowych. Organizacji Pożytku Publicznego jest w Polsce bardzo wiele – tych znanych z billboardów i telewizji oraz tych małych, lokalnych, które działają w Twoim sąsiedztwie. Pomóż im pomagać!

Na rozliczenie się z fiskusem mamy jeszcze dużo czasu, ale już teraz warto zastanowić się, komu przekażemy 1% naszego podatku dochodowego. Wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji, której chcemy pomóc nic nas nie kosztuje, jest za to ważnym wsparciem dla pozarządówek, dla których liczy się każda złotówka. Zachęcamy Państwa do wsparcia organizacji z naszego powiatu.

W powiecie toruńskim jest 13 organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020. Ich lista – wg. stanu na dzień 10 lutego 2021 r. do pobrania poniżej. Ten wykaz został sporządzony na podstawie ogólnopolskiej listy dostępnej TUTAJ: https://www.niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/. Wielu naszych mieszkańców zbiera także fundusze na leczenie lub rehabilitację za pośrednictwem ogólnopolskich fundacji wspierających osoby chore i niepełnosprawne. Im także możemy pomóc naszym 1% – przekazując je organizacji ze wskazaniem konkretnego podopiecznego, który ma tam swoje subkonto. W podobny sposób zbierają fundusze na swoją działalność także mniejsze kluby i stowarzyszenia – informacje na ten temat znajdziecie na ich stronach lub profilach facebookowych.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że z początkiem 2019 roku została wprowadzona usługa polegająca na wypełnieniu zeznania podatkowego przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). Link do usługi Twój e-PIT w ramach e-Urzędu Skarbowego znajdziemy pod adresem podatki.gov.pl. Wypełnione przez KAS zeznania są dostępne dla podatników od 15 lutego. Podatnik może dokonać zmian w zeznaniu, w tym rozliczyć ulgi oraz wskazać lub zmienić organizację pożytku publicznego, na której rzecz przekaże 1% podatku, a następnie zaakceptować zeznanie. Można także odrzucić przygotowany przez KAS formularz i rozliczyć się samodzielnie. Jeśli do 30 kwietnia e-PIT pozostanie bez zmian, zostanie uznany za zaakceptowany.

drukuj (Wciąż zastanawiasz się, na którą OPP przeznaczyć swój 1%?)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.