Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Okładka tomu 3

Słownik biograficzny Powiatu Toruńskiego. Tom 3

Z przyjemnością przekazujemy Wam kolejny, trzeci numer Słownika Biograficznego Powiatu Toruńskiego. To kontynuacja naszych działań wydawniczych na rzecz budowania tożsamości ziem Powiatu Toruńskiego, historycznie umiejscowionych w trzech różnych zaborach, które wycisnęły piętno na mentalności i uwarunkowaniach społecznych i kulturowych.

W naszych publikacjach przybliżamy postaci, które żyły, pracowały albo wywodziły się z naszego powiatu i odegrały istotną rolę w rozwoju tych ziem lub zyskały uznanie w innych miejscach swojej pracy, życia i istotny wpływ na życie społeczne, gospodarcze, kulturalne. To osoby, które niejednokrotnie wsławiły się także odwagą społeczną, polityczną i poniosły uszczerbek a nawet straciły życie za swą postawę społecznikowską i patriotyczną, za trwanie przy wartościach, które są podstawą trwałości narodu.

Nieubłagany wiatr historii przykrywa, zaciera losy i życie ludzi, ich małe i duże problemy, ich wzloty i upadki. Niechaj kolejna publikacja wzmocni tożsamość wsi, gmin i całego powiatu. Niechaj życie ludzi odeszłych w niepamięć, przeżywających swoje burzliwe dzieje w pobliżu miejsc, w których my żyjemy będzie dla obecnych pokoleń powodem do dumy, wzbogacania siebie, rozwoju świadomości i jedności kulturowej Powiatu Toruńskiego.

Życzę Państwu odkrycia w tej publikacji czegoś co Was zaciekawi, zainspiruje i wzmocni Wasze poczucie pobytu w dobrym i godnym miejscu.

Starosta Toruński

Mirosław Graczyk

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.