Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Słownik biograficzny Powiatu Toruńskiego I tom

Słownik biograficzny Powiatu Toruńskiego Tom 1

Oddajemy w Wasze ręce publikację „Słownik biograficzny Powiatu Toruńskiego”. W zamierzeniu będzie to publikacja cykliczna „odkrywająca” systematycznie znaczące osoby, które mieszkały lub wywodziły się z ziem naszego powiatu. Jest naszym zamiarem przybliżenie mieszkańcom powiatu, a także przybywającym na nasz teren informacji o wybitnych i zasłużonych dla naszego regionu osobach. Wielu z nich odegrało istotną rolę w rozwoju tych ziem albo zasłużyło się z racji pełnionych funkcji oraz innych osiągnięć w innych rejonach kraju lub zagranicą. Publikacje będą jednym z elementów budowania tożsamości lokalnej powiatu, w którego skład wchodzą tereny należące do odmiennych tradycji kulturowych, leżące na pograniczu Ziemi Chełmińskiej, Ziemi Dobrzyńskiej oraz Kujaw. Będzie to jedna z możliwości kształtowania współistnienia mieszkańców naszych gmin poprzez szacunek dla historii i budowanie wzajemnie pozytywnych relacji mieszkańców. Liczymy, że prezentowane biogramy będą miały wartości edukacyjne szczególnie w procesie dydaktyczno-wychowawczym młodego pokolenia.

Wydawca: Starostwo Powiatowe w Toruniu 2010 r.

© Copyright Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części tego wydawnictwa bez uzyskania pisemnej zgody właścicieli praw autorskich jest zabronione.

Kontakt:

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych
Starostwo Powiatowe w Toruniu
ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń
tel. (56) 662 88 40-44 
fax (56) 662 88 45
pokój nr 206, 207, piętro II
e-mail: edukacja@powiattorunski.pl

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.