Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Słownik biograficzny Powiatu Toruńskiego - II tom

Słownik biograficzny Powiatu Toruńskiego

Z wielką radością oddajemy w Państwa ręce II tom „Słownika biograficznego Powiatu Toruńskiego”. Celem autorów i wydawcy „Słownika” jest zwrócenie uwagi, zarówno mieszkańców, jak i gości naszego powiatu na ludzi, którzy tu urodzili się lub mieszkali, a ich praca, dążenia i osiągnięcia warte są przypomnienia. Bez wielu z nich losy naszych małych ojczyzn - miejscowości, gmin, regionu czy kraju - potoczyłyby się pewnie inaczej.

Niech wspomnienie o nich, utrwalone na tych kartach papieru, będzie wyrazem pamięci i wdzięczności jaką powinniśmy darzyć naszych przodków. Niechaj ta pozycja przyczyni się do budowania lokalnej tożsamości i ochrony dziedzictwa kulturowego naszego powiatu. Wierzę, że zaprezentowane tu postaci, życiorysy i historie staną się życiowym drogowskazem dla młodych, a dla wielu dojrzałych ludzi będą okazją do wspomnień i pogłębionej refleksji.

Wydawca: Starostwo Powiatowe w Toruniu 2013 r.

© Copyright Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części tego wydawnictwa bez uzyskania pisemnej zgody właścicieli praw autorskich jest zabronione.

Kontakt:

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych
Starostwo Powiatowe w Toruniu
ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń
tel. (56) 662 88 40-44 
fax (56) 662 88 45
pokój nr 206, 207, piętro II
e-mail: edukacja@powiattorunski.pl

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.