Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Infrastruktura drogowa

Inwestycje drogowe są jednym z najbardziej kosztownych zadań, jakie stoją przed samorządem. Powiat toruński 20 lat temu przejął ponad 300 km dróg – o różnej nawierzchni i w różnym stanie technicznym. Żeby wykonać niezbędne remonty i modernizacje konieczne było skuteczne pozyskanie środków zewnętrznych, zarówno unijnych jak i krajowych. Bez wsparcia samorządów gminnych zakres prac byłby na pewno mniejszy. Z końcem 2018 r. ponad 65% powiatowych dróg będzie już zmodernizowanych.

By zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na remontowanych trasach wprowadzane są nowe rozwiązania – linie krawędziowe, aktywne przejścia dla pieszych, ronda, skrzyżowania wyspowe czy zatoki autobusowe. W partnerstwie z gminami budujemy chodniki na terenach zurbanizowanych, a przede wszystkim wokół szkół, kościołów i innych instytucji.

Jako pierwsi w województwie podjęliśmy się kompleksowo budowy sieci dróg rowerowych. Dzisiaj są one wizytówką wyróżniającą nas na tle innych samorządów. Pierwszym etapem było wybudowanie trzech tras, stanowiących szkielet układu. Właśnie rozpoczynający się drugi etap, to połączenie tych tras w spójną sieć. Dzięki niej będzie można dojechać rowerem do każdej miejscowości gminnej, a także odkrywać na dwóch kółkach najciekawsze zakątki powiatu.

  • Infrastruktura drogowa
  • Infrastruktura drogowa 1

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.