Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Oświata

Powiaty w Polsce od 1999 roku odpowiedzialne są za szkolnictwo ponadgimnazjalne, poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów oraz za kształcenie specjalne. Dodatkowym obszarem naszej działalności może być także kształcenie artystyczne.

Przyjmując 20 lat temu zadania oświatowe, przejęliśmy Zespół Szkół Rolniczych w Gronowie oraz Liceum Ogólnokształcące, Specjalną Szkołę Podstawową i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Chełmży.

W ciągu minionych lat system szkolnictwa zmieniał się – szkoły przekształciły się w Zespoły Szkół, a Poradnia, która na początku obsługiwała tylko mieszkańców Chełmży i okolic, objęła opieką także uczniów z pozostałych gmin.

Na bazie dwóch likwidowanych oddziałów toruńskiej szkoły muzycznej utworzyliśmy w Chełmży Szkołę Muzyczną I stopnia, a potem jej filię w Lubiczu. Szkoła, z początkowych kilku małych wynajmowanych pomieszczeń, przeniosła się do własnego, nowoczesnego obiektu Villi Nova z własną salą koncertową. Do dziś Szkoła Muzyczna oraz jej filie wykształciły 310 absolwentów.

  • Oświata
  • Oświata 1
  • Oświata 2

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.