Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Zdrowie i opieka społeczna

Powiat odpowiedzialny jest za prowadzenie domów pomocy społecznej oraz za opiekę nad dziećmi umieszczonymi postanowieniami sądów rodzinnych w rodzinach zastępczych. Dużym obszarem naszej działalności jest także wsparcie osób niepełnosprawnych – orzecznictwo oraz udzielanie pomocy finansowej w codziennym funkcjonowaniu, rehabilitacji i zatrudnieniu.

Przyjmując 20 lat temu te zadania przejęliśmy 5 jednostek – 4 domy pomocy społecznej i SP ZOZ w Chełmży. Jako pierwsi w województwie założyliśmy spółkę, która bez zadłużeń prowadzi Szpital Powiatowy w Chełmży oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Browinie.

Domy pomocy społecznej to miejsca, w których przebywają osoby starsze, samotne, często przewlekle chore – z różnych powodów wymagające całodobowej opieki. Powiat dostrzegł także problemy osób zagrożonych wykluczeniem z uwagi na upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną i podjął decyzję o utworzeniu dla nich 2 ośrodków dziennego pobytu – środowiskowych domów samopomocy.

  • Zdrowie i opieka społeczna
  • Zdrowie i opieka społeczna 1
  • Zdrowie i opieka społeczna 2
  • Zdrowie i opieka społeczna 3

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.