Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wędrówki rodzinne z PTTK
2022.06.13
Wędrówki rodzinne z PTTK

W sobotę, 18 czerwca br. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówek rodzinnych z PTTK”. Spotkanie turystów nastąpi o godz. 8.45 na dworcu PKP Toruń Wschodni, skąd o godz. 9.02 wyjadą pociągiem do miejscowości Konotopie (kierunek Lipno). Trasa wyprawy będzie wiodła z Konotopia przez Brzeźno, jez. Zacisze, Osówkę, Witowąż do Czernikowa. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Hanna Czech, a jej długość wyniesie około 20 km.

Odznaka honorowa dla Małgorzaty i Zdzisława Gawrońskich
2022.06.09
Medal honorowy dla Małgorzaty i Zdzisława Gawrońskich

Od ponad 20 lat otaczają troską dzieci będące w bardzo trudnej sytuacji życiowej, zanim trafią do rodziny zastępczej lub adopcyjnej. Przez ponad dwie dekady Małgorzata i Zdzisław Gawrońscy pomogli 89 potrzebującym. Za całokształt osiągnięć uhonorowano ich Odznaką Honorową „Za Zasługi dla powiatu toruńskiego”.  

"Praca sprzed lat" - konkurs na pamiątkową fotografię
2022.06.09
Konkurs dla Seniorów

Ruszył wyjątkowy konkurs dla osób 50+ zamieszkujących województwo kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie na najlepsze zdjęcie związane z dawniej wykonywaną pracą. Podziel się z nami wspomnieniami i przypomnij sobie uczucia, które towarzyszyły Ci, gdy zatrudniłeś się w swojej pierwszej pracy. Poszukaj w domu starych fotografii i prześlij je do redakcji portalu Aplikuj.pl.

Znamy laureatów powiatowego konkursu "Wierszyki, figielki, bajeczki..."
2022.06.09
Znamy laureatów powiatowego konkursu "Wierszyki, figielki, bajeczki..."

8 czerwca w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury był dniem pełnym emocji i dobrej zabawy. Tego dnia odbył się finał powiatowego konkursu na interpretację poezji dziecięcej pt. "Wierszyki, figielki, bajeczki..." W konkursie adresowanym do uczniów klas I - II wzięło udział 26 uczestników, reprezentujących 9 gmin powiatu toruńskiego.

Brąz dla Powiatu Toruńskiego – wręczono statuetki
2022.06.09
Brąz dla Powiatu Toruńskiego – wręczono statuetki

Nagrody dla laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Związku Powiatów Polskich za rok 2021 zostały wręczone! Podczas zgromadzenia ogólnego ZPP w Mikołajkach Starosta Toruński Marek Olszewski otrzymał statuetkę za zdobycie trzeciego miejsca w rywalizacji powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców.

Można będzie postrzelać z łuku:)
2022.06.09
Można będzie postrzelać z łuku:)

Od 13 do 18 czerwca 2022 r. na terenie przy Stadionie Miejskim w Chełmży pod okiem wykwalifikowanego instruktora odbywać się będą warsztaty z łucznictwa.

Terminy warsztatów:

Rodzinny Rajd Rowerowy
2022.06.08
Rodzinny Rajd Rowerowy

W minioną niedzielę, 5 czerwca 2022 r. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy w Złejwsi Wielkiej, powiat toruński, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Był to pierwszy z trzech rajdów, których pomysłodawcą jest Piotr Grodzki.

Jubileusz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
2022.06.08
Jubileusz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna utworzona została 25 lat temu. Podczas jubileuszowego spotkania w Hotelu Radisson Blu w Sopocie zarząd PSSE oraz zaproszeni goście podsumowali dotychczasowe osiągnięcia strefy. W spotkaniu wzięła udział także reprezentacja władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Obrowska sobota dla zdrowia
2022.06.07
Obrowska sobota dla zdrowia

Kolejna edycja „Dnia dla zdrowia” za nami. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. A co przygotowali organizatorzy dla mieszkańców powiatu, którzy w sobotnie przedpołudnie zawitali do Obrowa?

Świetlica przy Urzędzie Gminy zmieniła się w miniprzychodnię – lekarze oraz specjaliści w dziedzinie zdrowia, m.in neurolog, chirurg, specjaliści chorób wewnętrznych, gimnastyki korekcyjnej, fizjoterapeuta, masażysta, dietetyk, kosmetolog, trener personalny, oligofrenopedagog udzielali porad i wskazówek dotyczących poprawy stanu zdrowia i własnej kondycji, zdrowego odżywiania oraz pielęgnacji ciała.

 

Starostwo Powiatowe w Toruniu z Certyfikatem ISO 9001 na lata 2022-2025
2022.06.07
Certyfikat ISO 9001 na lata 2022-2025

Starostwo Powiatowe w Toruniu po raz kolejny przeszło audyt na normę System Zarządzania Jakością ISO 9001:2012-10. W dniach 9-11 maja br. firma PIHZ Certyfikacja z Gdyni przeprowadziła audyt i potwierdziła właściwe funkcjonowanie i utrzymywanie tego systemu.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.