Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Nadanie Sztandaru Powiatu Toruńskiego - film

2024.02.12
Nadanie Sztandaru Powiatu Toruńskiego - film

Uroczystość poświęcenia i przekazania Sztandaru Powiatu Toruńskiego odbyła się w czwartek 1 lutego 2024 r. w katedrze śś. Janów w Toruniu i Dworze Artusa. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Puchary dla najlepszych hodowców gołębi i drobiu ozdobnego wręczone!

2024.02.12
Puchary dla najlepszych hodowców gołębi i drobiu ozdobnego wręczone!

Zespół Szkół w Czernikowie gościł w ostatni weekend wyjątkową wystawę. Halę sportową na dwa dni wypełniły rzędy klatek z wszelką maścią gołębi rasowych i kur.

Organizatorami wydarzenia były dwie organizacje: Toruńskie Stowarzyszenie Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza "PASJONACI" z siedzibą w Lubiczu Dolnym na czele z prezesem Leszkiem Juraszkiem oraz Kujawski Związek Hodowców Gołębi Ras Europejskich – Ptactwa Ozdobnego i Drobnego Inwentarza z siedzibą we Włocławku, na czele z prezesem Jerzym Cierlickim.

Coroczne nagrody w dziedzinie kultury

2024.02.12
Coroczne nagrody w dziedzinie kultury

Do 25 lutego określone podmioty mogą zgłaszać kandydatów do Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego są przyznawane osobom fizycznym lub prawnym z terenu powiatu toruńskiego ziemskiego lub działającym na jego rzecz w 5 kategoriach.

VIII Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP za nami!

2024.02.10
VIII Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP za nami!

W sobotnie przedpołudnie, 10 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą rozegrano VIII Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Starosty Toruńskiego. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Powiat Toruński podczas finału wojewódzkiego w Gąsawie w Powiecie Żnińskim, 17 lutego 2024 r.

ZSP w Chełmży jedną z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego i ogólnego w regionie!

2024.02.09
ZSP w Chełmży jedną z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego i ogólnego w regionie!

Najstarsza chełmżyńska szkoła świętowała w piątek 9 lutego 2024 r. uroczyste zakończenie kompleksowej modernizacji prowadzonej w niej od 2018 roku. To największa inwestycja Powiatu Toruńskiego tej kadencji w Chełmży! Śmiało można powiedzieć, że Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży przeszedł bezprecedensową w swej historii przemianę. Pięknie i pieczołowicie odnowiony historyczny obiekt zyskał nowoczesne wnętrze, oferując najlepsze z możliwych warunki do kształcenia młodzieży. Ten wyjątkowy dzień połączono z obchodami 100-lecia polskiej matury w tej szkole.

Strajk generalny rolników!

2024.02.08
Strajk generalny rolników!
W związku z planowanym na jutro (9 lutego 2024 r.) strajkiem generalnym rolników udostępniamy mapę wraz z opisem planowanych blokad dróg.
 
- Wielka Łąka przy kościele od godz. 05:00 do godz. 20:00
Przejazd: Wielka Łąka, - DK 15-Gronowo, - DK 15 Grębocin, - ul. Olsztyńska do skrzyżowania DK 15 z DK 80, - z DK 80 w ul. Olimpijską do ul. Olsztyńskiej i dalej z powrotem ta sam trasa do Wielkiej Łąki (przejazd wielokrotny).
Zakończenie: Wielka Łąka.

Powiatowy Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty!

2024.02.06
Powiatowy Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty!
Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Po prostu jesień". Jury w składzie: Marek Olszewski - Starosta Toruński, Magda Majewska - laureatka I edycji konkursu oraz Olek Urbański - powiatowy fotograf spośród 63 zdjęć poddanych ocenie wybrali te, które ich zdaniem najlepiej wpisywały się wymogi regulaminowe.

Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami

2024.02.06
Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami

Osoby niepełnosprawne żyją wśród nas: w domach, w szkołach czy w zakładach pracy. Spotykamy je też na ulicy, w parku, kościele, sklepie czy teatrze. Nie musisz czuć się niezręcznie w obecności osoby niepełnosprawnej. A jeżeli kiedykolwiek będziesz miał wątpliwości, co do tego, jak się zachować czy też co powiedzieć takiej osobie – po prostu ją o to zapytaj! 

Wyróżnimy najlepszych sportowców!

2024.02.05
Wyróżnimy najlepszych sportowców!

Informujemy, że do dnia 10 lutego 2024 r. trwa nabór wniosków o przyznanie wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe.
Wyróżnienie może otrzymać zawodnik będący mieszkańcem Powiatu Toruńskiego, uczniem szkoły z terenu Powiatu Toruńskiego lub członkiem klubu sportowego mającego swoją siedzibę na terenie Powiatu Toruńskiego.

 

 

 

Kolejne zakupy dla powiatowych DPS-ów!

2024.02.05
Kolejne zakupy dla powiatowych DPS-ów!

W ramach przypomnienia, Powiat Toruński – w roku 2020 – przystąpił do realizacji projektu pn. „Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.