Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Pierwsze maszyny dostarczone!
2022.06.23
Pierwsze maszyny dostarczone!

Pracownia agrotroniki wzbogaciła się o nowe maszyny! Nowoczesny ciągnik rolniczy wyposażony w komponenty agrotroniczne John Deere 6R 145 wraz ze stacją RTK John Deere o wartości 651 900,00 zł, rozsiewacz do nawozu Kverneland Geospred TL 1500 o wartości 107 010,00 zł dostarczyła firma Agro-Sieć Maszyny Sp. z o.o. z Chełmna największy dealer marki John Deere w Polsce.

Przebudowa drogi 2035C z rządowym wsparciem
2022.06.22
Przebudowa drogi 2035C z rządowym wsparciem

2 mln 593 tys. zł otrzyma Powiat Toruński z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę na współfinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 2035C na odcinku Młyniec Pierwszy - Jedwabno w środę 22 czerwca 2022 roku podpisali Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Wicestarosta Toruński Michał Ramlau.

Niech muzyka gra!
2022.06.22
Powiatowe koncertowanie

Koncert, który odbył się 12 czerwca podczas szkolnego festynu przy Szkole Podstawowej w Czarnowie, zakończył cykl czterech koncertów Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka współfinansowanych w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 z puli lokalnej gminy Zławieś Wielka.

Nabywanie mienia państwowego - szkolenie dla pracowników gmin
2022.06.22
Nabywanie mienia państwowego - szkolenie dla pracowników gmin

Z inicjatywy Starosty Toruńskiego oraz Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, 22 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się spotkanie dla pracowników gmin zajmujących się komunalizacją.

Wikingowie nie zawiedli
2022.06.22
Wikingowie nie zawiedli

We wtorek, 21 czerwca br. zrealizowano kolejny projekt budżetu obywatelskiego pn. Wioska średniowieczna w grodzisku pokasztelańskim Steklin. Impreza mimo pogody w kratkę bardzo się udała:) Przyjechały wycieczki z wszystkich okolicznych szkół. Największą atrakcją była łódź Wikingów i rejs po jeziorze Steklińskim. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w średniowiecznych zawodach oraz postrzelać z łuku.
Wieczorem te same atrakcje czekały na wszystkich mieszkańców gminy Czernikowo. Zorganizowano spotkanie przy muzyce i radośnie świętowano noc kupały.

Weekend z PTTK
2022.06.22
Weekend z PTTK

W piątek 24 czerwca br. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa wspólnie z Komisją Młodzieżową zapraszają do udziału w wycieczce w ramach „Wakacji z OM PTTK” z okazji Dnia Ojca. Spotkanie uczestników o godz. 17.30 na początkowym przystanku linii MZK nr 22 i 27 vis-a-vis dworca PKP Toruń Główny. Trasa wycieczki będzie wiodła ścieżką edukacyjną przez Kępę Bazarową, ruiny zamku „Dybów”, a następnie przez most drogowy im. J. Piłsudskiego, z zakończeniem przy pl. Rapackiego.

Dwa zjazdy zamiast jednego
2022.06.22
Dwa zjazdy zamiast jednego

Doceniając współpracę sołtysów oraz członkiń kół gospodyń wiejskich Powiat Toruński od wielu lat organizował wspólny Zjazd Sołtysów i Kół Gospodyń Wiejskich. Z roku na rok liczba kół gospodyń wiejskich, a także liczba pań w nich działających systematycznie wzrasta, co z kolei przekłada się na liczbę uczestników naszych spotkań. Ogromne zainteresowanie nimi powoduje jednak, że nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom i zapewnić wszystkim zaproszonym gościom komfortowych warunków uczestnictwa oraz naszej uwagi i zainteresowania. W związku z powyższym Zarząd Powiatu Toruńskiego podjął decyzję o organizacji dwóch zjazdów – jednego dla sołtysów i drugiego dla kół gospodyń wiejskich.

Wyróżnienia dla najlepszych sportowców
2022.06.21
Wyróżnienia dla najlepszych sportowców

Prawie 100 mistrzom sportu i 20 trenerom z terenu powiatu przyznano wyróżnienia za sukcesy sportowe wywalczone w 2021 roku. W Arenie Toruń najlepszym sportowcom i ich opiekunom gratulowali przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego.

Uproszczony Plan Urządzenia Lasu dla gmin: Łubianka, Łysomice, Chełmża
2022.06.21
Uproszczony Plan Urządzenia Lasu dla gmin: Łubianka, Łysomice, Chełmża

Starosta Toruński informuje o zleceniu wykonania Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, położonych na terenie powiatu toruńskiego, dla  gmin: Łubianka, Łysomice, Chełmża, na lata 2021-2030.

OSP Gronowo w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym
2022.06.18
OSP Gronowo w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Komendant Główny PSP włączył 70 ochotniczych straży pożarnych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W tym gronie znalazła się także OSP w Gronowie. Uroczyste włączenie gronowskiej jednostki do KSPG zorganizowano w sobotę 18 czerwca 2022 roku. Wzięli w nim udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski, będący także Wiceprezesem Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Wicestarosta Michał Ramlau, który reprezentował Poseł na Sejm Joannę Borowiak.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.