Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Konkurs wiedzy z zakresu ochrony powietrza „Chroń swoje płuca!”
2022.10.19
Konkurs wiedzy z zakresu ochrony powietrza „Chroń swoje płuca!”

Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie wiedzy z zakresu ochrony powietrza „Chroń swoje płuca!”

Każdy pełnoletni mieszkaniec Powiatu Toruńskiego może się wykazać swoją wiedzą i wypełnić test z zakresu ochrony powietrza. Nagrody –czujnik czadu otrzyma 16 osób, które poprawnie wypełnią test.

O kryzysie energetycznym w Pluskowęsach
2022.10.18
O kryzysie energetycznym w Pluskowęsach

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w spotkaniu konsultacyjnym poświęconym energetycznej niezależności gmin. Na zaproszenie Wójta Gmina Chełmża Jacka Czarneckiego we wtorek 18 października 2022 roku do Pluskowęsów przyjechali przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu oraz eksperci w zakresie odnawialnych źródeł energii czy biogazowania rolnictwa.

Gościliśmy przedstawicieli Lokalnego Partnerstwa Wodnego
2022.10.14
Gościliśmy przedstawicieli Lokalnego Partnerstwa Wodnego

Wczoraj, 13 października 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa Wodnego, działającego na terenie powiatu toruńskiego.

Spotkaniu przewodniczył Zastępca Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Zarudzki. W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Toruński Michał Ramlau, członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Janusz Kononiuk, Zastępca Burmistrza Miasta Chełmża Marek Kuffel, Przewodniczący Lokalnego Partnerstwa Wodnego Jakub Skonieczny oraz przedstawiciele pozostałych samorządów gminnych, spółek wodnych działających na terenie powiatu, pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu, Zarządu Zlewni w Toruniu – Wody Polskie, Polskiego Związku Wędkarskiego, a także pracownicy Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego.

Dzień Edukacji Narodowej ZSP w Chełmży
2022.10.14
Dzień Edukacji Narodowej ZSP w Chełmży

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży Dzień Edukacji Narodowej obchodziła w czwartek 13 października. W uroczystościach wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

YUFE: wirtualnie o zrównoważonym rozwoju
2022.10.14
Wirtualnie o zrównoważonym rozwoju

Zrównoważony rozwój i ochrona klimatu to główne zagadnienia nowego cyklu wykładów przygotowanych przez ekspertów i ekspertki YUFE. Spotkania w formule online ruszyły 12 października 2022 r. i odbywać się będą co środę.

III Rodzinny Rajd Rowerowy
2022.10.13
III Rodzinny Rajd Rowerowy

W najbliższą niedzielę tj. 16 października 2022 r., odbędzie się III, a zarazem już ostatni Rodzinny Rajd Rowerowy finansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina”.

Miłośnicy dwóch kółek spotkają się o godzinie 11:00 przy placu GOPS w Złejwsi Wielkiej i tamże przewidziana jest również meta. Do pokonania zaplanowano około 20 km.

Ostatnia szansa na udział w koncercie…
2022.10.13
Ostatnia szansa na udział w koncercie…

a właściwe dwie szanse. Bowiem przed nami dwa ostatnie koncerty finansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w ramach projektu „Qulturoweekendy”. 

Ponownie w naszym powiecie wystąpią dwie niezwykle energetyczne skrzypaczki, dla których gra na skrzypach elektrycznych stała się pasją. Anita i Karolina, absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, zainspirowane twórczością Vanessy Mae, założyły duet „Queens of Violin”. Doświadczenie artystek, zdobyte podczas ponad 400 koncertów, połączone z profesjonalizmem gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów, o czym będziecie mogli się Państwo przekonać już niebawem.

 

25 lat DPS-u w Wielkiej Nieszawce
2022.10.12
25 lat DPS-u w Wielkiej Nieszawce

Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Kazimierz Kaczmarek wziął udział w jubileuszu 25-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce. Spotkanie zorganizowane w środę 12 października 2022 roku rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.