Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

W 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

2023.08.02
W 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2023 r. zarówno w Toruniu jak i podtoruńskich miejscowościach rozległ się dźwięk syren alarmowych, upamiętniający 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystościach, które odbyły się o godz.17.00 pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego udział wziął Wicestarosta Toruński Michał Ramlau i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

"Bitwa Regionów" - etap drugi

2023.08.01
"Bitwa Regionów" - etap drugi

Smaki regionów, dawne receptury i wyjątkowe potrawy przygotowywane z pasją i sercem. To wszystko podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Przed nami II etap VIII edycji konkursu dla woj. kujawsko-pomorskiego organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Powstanie Warszawskie - pamiętamy!

2023.08.01
Powstanie Warszawskie - pamiętamy!
1 sierpnia 1944 r. o godz. 7.00 łączniczki alarmowe otrzymały rozkaz Komendanta Okręgu Warszawskiego AK płk. dypl. Antoniego Chruściela „Montera” o ustaleniu Godziny „W” na 17.00. Rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.
 
79 lat po tych dramatycznych wydarzeniach wciąż pamiętamy o tych, którzy wtedy walczyli i wszystkich, którzy zginęli z rąk okupantów.

Włączenie syren alarmowych

2023.07.31
Włączenie syren alarmowych

Informujemy, iż 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17:00 na czas 1 minuty uruchomione zostaną syreny alarmowe w celu uczczenia 79 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Toruńskie obchody Święta Policji

2023.07.30
Toruńskie obchody Święta Policji

Msza święta w katedrze pw. św. Janów oraz uroczystości w Dworze Artusa złożyły się na program toruńskich obchodów Święta Policji. W piątek 28 lipca 2023 roku Starosta Toruński za zaangażowanie z zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu toruńskiego wyróżnił trzech funkcjonariuszy.

Remont drogi 2007/C Ostaszewo – Łysomice przed nami

2023.07.27
Remont drogi 2007/C Ostaszewo – Łysomice przed nami

Droga powiatowa nr 2007C Ostaszewo – Łysomice, jest kolejną drogą która zostanie wyremontowana w tym roku. 27 lipca 2023 r. Adam Orłowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Toruniu, w obecności przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, Wicestarosty Michała Ramlaua i członka Zarządu Powiatu Janusza Kononiuka, podpisał umowę ze spółką COLAS Polska Sp. z o. o. Palędzie reprezentowaną przez Tomasza Tupalskiego na realizację przedsięwzięcia pn.: „Remont drogi powiatowej nr 2007C Ostaszewo – Łysomice w km od 1+178 do 2+135”.

Ożywienie ruchu kolejowego na trasie Toruń-Czernikowo

2023.07.25
Ożywienie ruchu kolejowego na trasie Toruń-Czernikowo

Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów i nowe lokalizacje przystanków na terenie gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo to szansa dla mieszkańców wschodniej części powiatu toruńskiego na dogodniejszy dojazd do Torunia. Ideę ożywienia ruchu kolejowego na trasie linii nr 27 od lat promuje Starosta Toruński Marek Olszewski. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędem Miasta Torunia oraz władzami trzech gmin dodatkowe pociągi mogą pojawić się na trasie Toruń-Sierpc już od 2024 roku.

Muzyka i sztuka z Górska się niosła

2023.07.24
Muzyka i sztuka z Górska się niosła

W minioną niedzielę (23 lipca br.) odbyły się XII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki w Centrum Edukacji Młodzieży im. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Wydarzenie przyciągnęło liczne zespoły wokalno-teatralne, a także artystów rękodzielników z powiatu toruńskiego. Gościem specjalnym była ,,Orkiestra Na Dużym Rowerze”.

 

Ścieżka pieszo-rowerowa w Górsku otwarta!

2023.07.24
Ścieżka pieszo-rowerowa w Górsku otwarta!

Ponad dwukilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej Rozgarty-Górsk został oficjalnie otwarty w niedzielę 23 lipca 2023 roku. Inwestycja pochłonęła 2,3 mln zł i była dofinansowana ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz współfinansowana ze środków Powiatu Toruńskiego i Gminy Zławieś Wielka.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.