Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Cztery oferty na remont DP2004C

2023.08.25
Cztery oferty na remont DP2004C

W ogłoszonym postępowaniu przetargowym na remont odcinka o długości 0,807 km drogi powiatowej nr 2004C w m. Łążyn gm. Zławieś Wielka, oferty złożyło 4 wykonawców.

Wszystkie oferty przekroczyły kwotę 1 mln zł. Najtańszą propozycję złożyła spółka Transbruk Barczyńscy z Pigży. Wykonawca zrealizuje remont za kwotę 1 091 377,48 zł brutto. Kolejna oferta, to propozycja Zakładu Drogowo Budowlanego z Rogowa z kwotą w wysokości 1 159 470,08 zł. Najdroższą ofertę złożyła spółka COLAS Polska. Remont miałby kosztować 1 388 042,86 zł, a nieco niżej wyceniła roboty ONDE S.A. z Torunia i zaproponowała realizację zadania za kwotę w wysokości 1 252 965,28 zł.

Jubileusz zakładu w Lubiczu Dolnym

2023.08.25
Jubileusz zakładu w Lubiczu Dolnym

Władze spółki Cereal Partners Poland Toruń-Pacific 20-lecie istnienia zakładu produkcyjnego w Lubiczu Dolnym świętowały w piątek 25 sierpnia 2023 roku. Podczas uroczystych obchodów jubileuszu najlepsze życzenia pracownikom przekazali Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

Zapraszamy na święto plonów do Grzywny!

2023.08.24
Zapraszamy na święto plonów do Grzywny!

Starosta Toruński Marek Olszewski i Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki będą gospodarzami Powiatowo-Gminnych Dożynek 2023. Rolnicy z całego powiatu spotkają się w sobotę 26 sierpnia w Grzywnie, aby wspólnie uczcić symboliczne zakończenie zbiorów.

 

Nowi dyrektorzy w jednostkach oświatowych

2023.08.23
Nowi dyrektorzy w jednostkach oświatowych

Pani Katarzynie Kosińskiej, która dotychczasowo pełniła obowiązki dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży oraz pani Ilonie Szadkowsksiej, kierownikowi filii Szkoły Muzycznej w Chełmży, Zarządu Powiatu Toruńskiego powierzył stanowiska dyrektorów ww. jednostek oświatowych.

fot. Olek Urbański

20 lat pracy zawodowej

2023.08.22
20 lat pracy zawodowej

Radna Rady Powiatu Toruńskiego Danuta Kwiatkowska od ponad 20 lat pracuje w otoczeniu samorządu. Dyrektorce Biblioteki, Centrum Kultury w Łubiance najlepsze życzenia z okazji zawodowego jubileuszu złożył Starosta Toruński Marek Olszewski.

1 milion zł na remont w chełmżyńskiej konkatedrze

2023.08.22
1 milion zł na remont w chełmżyńskiej konkatedrze
Bazylika konkatedralna Świętej Trójcy w Chełmży, a konkretnie jej XVII-wieczny ołtarz główny doczeka się kompleksowej konserwacji. Wszystko za sprawą dofinansowania jakie otrzyma Powiat Toruński w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wczoraj we Włocławku odbyła się uroczystość, w czasie której Wicestarosta Michał Ramlau odebrał symboliczny voucher na kwotę 1 mln zł.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

2023.08.22
Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

W najbliższą sobotę, 26 sierpnia 2023 roku, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wyprawie krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 9.30 na dworcu PKS, przy ul. Dąbrowskiego, skąd nastąpi wyjazd o godz. 9.45 do Pigży (kierunek Łubianka). Trasa wyprawy będzie prowadziła z Pigży przez Leszcz, Zamek Bierzgłowski, Olek, Barbarkę do pętli MZK przy ul. Pawiej. Długość przejścia pieszego wyniesie około 18 km. Na wyprawę należy zabrać z domu kiełbaskę, którą upieczemy podczas wyprawy w ognisku. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski.

Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży i Mażoretki Astro z wyróżnieniem!

2023.08.21
Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży i Mażoretki Astro z wyróżnieniem!
Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży wraz z chełmżyńskimi Mażoretkami Astro w dniach 18-20 sierpnia reprezentowała Województwo Kujawsko-Pomorskie w czasie Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczecinie Żagle 2023. W imprezie udział wzięło sześć Orkiestr z Polski oraz dwie z Ukrainy.
 
Uczestnicy festiwalu mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w kilku etapach konkursu: w czasie koncertu w Teatrze Letnim, podczas przemarszu ulicami Miasta (Wały Chrobrego, Łasztownia) oraz podczas pokazów musztry paradnej na Placu Solidarności.

Królik w śmietanie z Mierzynka najlepszy!

2023.08.17
Królik w śmietanie z Mierzynka najlepszy!

Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich „Od Pokoleń” w Mierzynki zwyciężyły w konkursie kulinarnym „Polska Od Kuchni”. Przygotowane przez członkinie KGW bulion grzybowy z makaronem oraz królik z warzywami w śmietanie podany z purée chrzanowym i buraczkami w glazurze będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskim etapie rywalizacji! Sukcesu pasjonatkom tradycyjnej kuchni pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.