Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Festyn jakiego jeszcze nie było!
2022.07.13
Festyn jakiego jeszcze nie było!

W minioną sobotę w Papowie Toruńskim odbył się festyn „I Ty możesz zostać strażakiem”. Takiego festynu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego jeszcze nie było.

Wszystko zaczęło się od zakupu za kwotę prawie 17 tys. złotych – ze środków powiatu toruńskiego –  sprzętu do ratownictwa wysokościowego. Marzeniem strażaków było aby wykorzystanie tego sprzętu zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. W ten sposób narodził się pomysł organizacji festynu „I Ty możesz zostać strażakiem”. I to był strzał w „10”!

Postęp prac na powiatowych drogach
2022.07.11
Postęp prac na powiatowych drogach

Zakończono prace na drodze powiatowej nr 2001C Rzęczkowo – Zarośle Cienkie. Całkowicie przebudowano odcinek drogi gruntowej o długości ok. 1 km. Wykonawca wyprofilował istniejącą nawierzchnię, wykonał podbudowę konstrukcji zjazdów oraz wybudował pobocza. Przebudowę wykonano od podstaw i dziś droga gruntowa zyskała nową podbudowę, nawierzchnię i pobocza. Teraz poruszanie się po nowej drodze niewątpliwie poprawi komfort i bezpieczeństwo jej użytkowników.

Posiłek w szkole i w domu - mamy dofinansowanie
2022.07.08
Posiłek w szkole i w domu - mamy dofinansowanie

Powiat Toruński otrzymał wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa na realizację modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". Celem programu jest doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni).

Muzycy z Chełmży na prestiżowym turnieju
2022.07.08
Muzycy z Chełmży na prestiżowym turnieju

Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży zapewniła oprawę muzyczną Turnieju Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2022 w Toruniu. Podczas wydarzenia zaprezentowały się mażoretki z Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.

Oddaj krew, oddaj szpik w Dobrzejewicach
2022.07.08
Oddaj krew, oddaj szpik w Dobrzejewicach

Kampania Powiat Dobrych Ludzi trwa! W tym roku w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Fundacją DKMS i lokalnymi społecznikami zachęcamy do oddawania krwi i dołączana do bazy dawców szpiku kostnego. Kolejna odsłona akcji została zaplanowana na niedzielę 10 lipca 2022 roku. Wszyscy, którzy chcą pomóc zapraszamy do Dobrzejewic.

Strażacki festyn już w sobotę
2022.07.07
Strażacki festyn już w sobotę

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim po raz kolejny sięgnęła po środki z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego i pozyskując kwotę 20 tys. zł zakupiła - jakże niezbędny w ich codziennej pracy - sprzęt do ratownictwa wysokościowego.

Organizowany festyn „I ty możesz zostać strażakiem” będzie doskonałą okazją do zaprezentowania zakupionego sprzętu. Wydarzenie to z pewnością będzie także nie lada gratką dla najmłodszych, dla których zawód strażaka budzi ogromny podziw. To znakomita okazja do przybicia piątki ze strażakami, przymierzenia hełmu, czy poznania wozu strażackiego od środka.

Organizatorzy zadbali także o strefę zabaw dla dzieci – dmuchany placu zabaw, konkurencje sportowe, konkursy, a także stoiska gastronomiczne z lokalnymi produktami to tyko nieliczne atrakcje, które czekają na uczestników sobotniego spotkania. Festyn rozpocznie się od godz. 15:00, teren przy jednostce OSP w Papowie Toruńskim – więcej szczegółów na plakacie.

Zjazd Sołtysów w nowej odsłonie
2022.07.07
Zjazd Sołtysów w nowej odsłonie

Wręczenie nagród w konkursie „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego”, prelekcje dotyczące m.in. praw konsumenta i promowania lokalnej żywności, koncert zespołu „Trzy Korony 2000” oraz wspólna zabawa integracyjna wypełniły program tegorocznego Zjazdu Sołtysów Powiatu Toruńskiego, który zorganizowano we środę 6 lipca 2022 roku w Hotelu Ambasada w Krobi. Znane i cieszące się dużą popularnością wydarzenie zorganizowano w nieco zmienionej formule.

Lipiec z PTTK
2022.07.06
Lipiec z PTTK

W sobotę 9 lipca br. Oddział Miejski PTTK zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówek rodzinnych z PTTK”. Spotkanie turystów nastąpi o godz. 8.00 na dworcu PKP Toruń Główny, skąd o godz. 8.19 odjadą do dworca PKP Bydgoszcz Główna. Trasa wyprawy będzie wiodła wokół Starego i Nowego Kanału Bydgoskiego – zabytku hydrotechniki, który powstał w 2. połowie XVIII wieku. Program wycieczki uwzględnia zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego. Wycieczkę poprowadzą przodownicy turystyki pieszej PTTK Marek Bogusz i Marek Ruciński, a jej długość wyniesie około 10 km.

Pogoda dopisała, łucznicy również - rywalizacja o Złotą Strzałę Grodu Łoza za nami
2022.07.04
Pogoda dopisała, łucznicy również - rywalizacja o Złotą Strzałę Grodu Łoza za nami
II Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza organizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego za nami.
 
Upał i lejący się z nieba żar nie odstraszył przybyłych na Stadion Miejski w Chełmży łuczników. Zawodnicy rywalizowali w 16 konkurencjach. Padło wiele celnych strzałów - były cele 3D, japońskie, koreańskie i tureckie. Zawodnicy strzelali, stojąc, klęcząc i siedząc - więc nie było łatwo.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.