Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Strategia ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia zaopiniowana pozytywnie!

2024.03.20
Strategia ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia zaopiniowana pozytywnie!

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia otrzymała pozytywną opinię Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pozytywną opinię Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Strategia ZIT MOF Torunia to dokument o charakterze strategicznym i operacyjnym, umożliwiający wdrażanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz określający ramy realizacji planowanych przedsięwzięć. Pozytywne opinie umożliwiają ubieganie się o dofinansowanie dla projektów ujętych w Strategii.

Oficjalna prezentacja dokumentu Strategii odbędzie się 20 marca 2024 roku o godz. 15:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka 3 w Toruniu.

Dzielimy się jedzeniem, mnożymy dobro!

2024.03.19
Dzielimy się jedzeniem, mnożymy dobro!

W czterech miejscach na terenie powiatu toruńskiego – Obrowie, Złotorii, Turznie i Łubiance - powstały Dobrodzielnie. Ta wspólna inicjatywa władz samorządowych Powiatu Toruńskiego i społeczników ma ograniczyć marnowanie żywności.

I Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna "Edukacja z Empatią" za nami!

2024.03.19
I Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna "Edukacja z Empatią" za nami!

15 marca w Auli Szkoły Muzycznej w Chełmży z inicjatywy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży we współpracy z Zespołem Szkół im. UE w Chełmży, Zespołe Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży oraz Szkołą Muzyczną I stopnia w Chełmży odbyła się I Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna "Edukacja z Empatią". Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, Wicestarosta Michał Ramlau oraz radny Rafał Lewandowski.

Gala Liderów i Laureatów Rankingu Związku Powiatów Polskich za nami!

2024.03.15
Gala Liderów i Laureatów Rankingu Związku Powiatów Polskich za nami!
Podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 13 marca br. w Karpaczu, Wicestarosta Toruński Michał Ramlau odebrał Statuetkę i Dyplom dla Powiatu Toruńskiego za zajęcie 4. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu w kategorii: powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

2024.03.14
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

11 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Złotorii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, rocznik 2011 i młodsi. W turnieju uczestniczyło 10 zawodniczek i 12 zawodników z 9 szkół podstawowych z terenu powiatu toruńskiego. Mecze rozegrano do trzech wygranych setów. Serdeczne podziękowania dla pana Mariusza Błaszaka oraz Juliusza Weiss za organizację turnieju.

Gratka dla działaczy sportowych!

2024.03.11
Gratka dla działaczy sportowych!

W imieniu firmy One Sport, Fundacji OK! GO! i stowarzyszenia Sport Biznes Polska zapraszamy do udziału w Kujawsko – Pomorskim Forum Sportu, które odbędzie się 4 kwietnia 2024 roku w budynku CKK Jordanki w Toruniu.

Kujawsko – Pomorskie Forum Sportu to coroczny kongres dla samorządowców, trenerów, osób zarządzających w klubach sportowych i wszystkich tych, którzy prowadzą działalność związaną ze sportem. Forum to przestrzeń do dyskusji na temat sportu w Naszym regionie, ale także możliwość czerpania wiedzy od najlepszych ekspertów z różnych gałęzi branży sportowej.

Co ma piernik do wiatraka?

2024.03.08
Co ma piernik do wiatraka?

Starostwo Powiatowe w Toruniu i Fabryka Cukiernicza Kopernik przystępują do realizacji wspólnej kampanii promocyjnej „Co ma piernik do wiatraka?”. Starosta Toruński Marek Olszewski i Prezes Zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik Szymon Poliński podpisali porozumienie o współpracy w tej sprawie 8 marca 2024 roku.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

2024.03.06
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

W dniu 28 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce ręcznej dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W zawodach wzięło udział 5 szkół z terenu powiatu toruńskiego. Serdeczne podziękowania dla pani Danieli Wiśniewskiej i pana Roberta Gutmańskiego za organizację turnieju. Poniżej wyniku sportowych zmagań:

Otwarty konkurs ofert 2024 – znamy wyniki!

2024.03.05
Otwarty konkurs ofert 2024 – znamy wyniki!

Znane są już wyniki otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2024 roku przez organizacje pozarządowe.

W odpowiedzi na ogłoszone konkursy organizacje złożyły 130 ofert. Decyzją Zarządu Powiatu Toruńskiego dofinansowane zostaną 93 zadania. 

Na dofinansowanie projektów w ramach otwartego konkursu ofert Powiat Toruński przeznaczył 452 tys. zł. Corocznie najwięcej środków finansowych przeznacza się na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, w tym roku rozdysponowano kwotę 270 tys. zł. W ramach konkursu wspierane są także zadania z zakresu kultury i sztuki (113 600 zł), edukacji ekologicznej (48 tys. zł) oraz turystyki i krajoznawstwa (20 400 zł).

Lista organizacji oraz zadań, które otrzymały dofinansowanie ze strony Powiatu Toruńskiego znajduje się poniżej.

 

Pomorzanin Toruń triumfuje w hali ZS, CKU w Gronowie!

2024.03.03
Pomorzanin Toruń triumfuje w hali ZS, CKU w Gronowie!

Halowym Mistrzem Polski w Hokeju na trawie została drużyna Pomorzanina Toruń! W sobotę 2 marca w hali sportowej Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego – jednej z największych powiatowych inwestycji w historii – rozegrano dwa mecze Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii Powiat Toruński był współorganizatorem, a gronowska szkoła gospodarzem tak prestiżowej imprezy.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.