Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Znamy zwycięzców powiatowego konkursu fotograficznego „Aktywne lato”
2022.10.28
Znamy zwycięzców powiatowego konkursu fotograficznego „Aktywne lato”

Komisja konkursowa w składzie: Marek Olszewski – Starosta Toruński, Michał Kardas – pracownik Starostwa grafik i fotograf oraz Marcin Seroczyński – chełmżyński regionalista, autor wielu publikacji, laureat niezliczonych konkursów fotograficznych wyłonili zwycięzcę konkursu. Cztery prace trafiły do grona wyróżnionych.

Przebudowa drogi Młyniec Pierwszy – Jedwabno zakończona
2022.10.27
Przebudowa drogi Młynic Pierwszy – Jedwabno zakończona

Zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 2035C Młyniec Pierwszy – Jedwabno. Przebudowano odcinek o długości 2,983 km. Wykonawca w ramach zadania poszerzył jezdnię do szerokości 6 m, wykonał pobocza, wybudował zjazdy, fragment chodnika i ustawił oświetlenie. Poza tym wybudowane zostały perony autobusowe, powstało nowe odwodnienie i wyremontowano przepusty pod zjazdami. Zakres prac obejmował również odtworzenie przydrożnych rowów i wykonanie zieleni.

Pożegnanie Grażyny Piotrowicz
2022.10.27
Pożegnanie Grażyny Piotrowicz

Grażyna Piotrowicz z Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego zdecydował się przejść na emeryturę. W czwartek 27 października 2022 roku za pracę na rzecz mieszkańców powiatu podziękowali jej członkowie Zarządu Powiatu Toruńskiego.

Wizyta Wiceambasador Wielkiej Brytanii
2022.10.26
Wizyta Wice Amabasador Wielkiej Brytanii

Wicestarosta Toruński Michał Ramlau spotkał się z Wiceambasador Zjednoczonego Królewska Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce Jennifer Macnaughtan, która w środę 26 października 2022 roku gościła w Toruniu.

Startujemy z XIV edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”
2022.10.26
Startujemy z XIV edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”

Starostwo Powiatowe w Toruniu już po raz czternasty z przyjemnością zaprasza dzieci i młodzież powiatu toruńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”.

Proponując temat każdego roku staramy się zachęcić do spojrzenia na nasz powiat z innej strony i za każdym razem dzieci udowadniają, że powiat toruński jest interesujący! XIV edycja konkursu nawiązuje do zbliżających się w 2023 roku obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i wytyczanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Szlaku Kopernikowskiego.

Czy społecznicy są wśród nas?
2022.10.24
Czy społecznicy są wśród nas?

Znasz osobę, która działa na rzecz innych udzielając się społecznie, czy to wspierając najbardziej potrzebujących, czy też aktywizując mieszkańców powiatu do wspólnych akcji i przedsięwzięć społecznych, których jest pomysłodawcą lub organizatorem? A może kogoś, kto bezinteresownie pomagał innym w czasie epidemii? Jeśli tak, zgłoś go do konkursu Społecznik Roku Powiatu Toruńskiego 2022.

Do konkursu zgłosić można pełnoletnie osoby lub zespół osób, które w szczególny sposób wyróżniają się w działalności społecznej na rzecz mieszańców powiatu toruńskiego. O tytuł „Społecznika Roku” ponownie mogą ubiegać się osoby, które tytuł taki już otrzymały z zastrzeżeniem jednak, iż nie mogło to nastąpić w 5 ostatnich edycjach konkursu.

 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.