Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Strażackie jubileusze
2022.07.04
Strażackie jubileusze

OSP w Turznie świętowała jubileusz setnej rocznicy powstania. Swoje ćwierćwiecze obchodzili druhowie OSP w Przecznie. W jubileuszowych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego.

Gościliśmy Mistrzynię w pływaniu w płetwach
2022.07.01
Gościliśmy Mistrzynię w pływaniu w płetwach

Starosta Toruński Marek Olszewski gościł wczoraj (30 czerwca 2022 r.) powiatową sportsmenkę Jolantę Siódmiak. Spotkanie było okazją do wręczenia Mistrzyni Wyróżnienia Sportowego za Osiągnięcia Sportowe w roku 2021, którego nie mogła odebrać podczas uroczystej gali sportowej. Tego dnia uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach. Podczas spotkania ze Starostą młoda mieszkanka naszego powiatu mogła się więc pochwalić wspaniałym wynikiem w tych mistrzostwach. Zdobyła dwa medale – brązowy za zajęcie trzeciego miejsca na dystansie 50 m pod wodą, a także złoty za zajęcie pierwszego miejsca na dystansie 100 m pod wodą.

Program XIV Zjazdu Sołtysów
2022.07.01
Program XIV Zjazdu Sołtysów

W najbliższą środę, 6 lipca 2022 r. w Hotelu Ambasada w Krobi, gm. Lubicz odbędzie się XIV Zjazd Sołtysów Powiatu Toruńskiego.

Poniżej zamieszczamy program niniejszego spotkania.

Informacje dla stypendystów
2022.07.01
Informacje dla stypendystów

Przypominamy, że do 15 lipca można składać wnioski o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki Rodzinne z PTTK”
2022.06.30
Wycieczka z cyklu „Wędrówki Rodzinne z PTTK”

W sobotę 2 lipca br. Oddział Miejski PTTK zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówek rodzinnych z PTTK”. Spotkanie turystów nastąpi o godz. 8.45 na przystanku linii MZK nr 21 przy ul. Uniwersyteckiej, skąd o godz. 8.57 wyjadą autobusem do miejscowości Rogówko (kierunek Kowalewo Pomorskie). Trasa wyprawy będzie wiodła z Rogówka przez Jedwabno, Młyniec Pierszwy i Drugi do Lubicza Dolnego. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Hanna Czech, a jej długość wyniesie około 10 km.

Tenor zaśpiewał w Czernikowie
2022.06.30
Tenor zaśpiewał w Czernikowie

W niedzielę, 26 czerwca 2022 r., odbył się w Czernikowie kolejny projekt współfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Uczestnicy mogli wysłuchać i bawić się podczas koncertu Andrzeja Kubackiego zrealizowanego w ramach projektu „Qulturoweekendy”.

Andrzej Kubacki – artysta, piosenkarz, kompozytor, aktor, śpiewak klasyczny i autor tekstów zaprezentował szeroki wachlarz utworów, od arii operowych przez standardy amerykańskie i muzykę rozrywkową. Oprócz szlagierów klasycznych, operowych i operetkowych przedstawił także utwory autorskie. Oprócz Caruso, My Way, Blondynki brunetki wybrzmiały utwory Louisa Armstronga czy Paula Anki.

Wspólne pląsy i śpiewy były dowodem na świetną zabawę! Niebawem kolejne koncerty realizowane w ramach projektu "Qulturoweekendy". Śledźcie naszą stronę internetową i profil facebookowy - z pewnością zamieścimy tam informacje o tych wydarzeniach.

 

Gmina Wielka Nieszawka powitała lato :)
2022.06.30
Wielka Nieszawka powitała lato :)

W gorące piątkowe popołudnie (24 czerwca br.), w Małej Nieszawce, na terenie GOKiS mieszkańcy Gminy Wielka Nieszawka powitali lato bardzo aktywnie i bardzo rodzinnie.

Wydarzenie „Aktywnie-rodzinnie” współfinansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na ten dzień przygotowano stacje z konkurencjami sportowymi m.in. tor przeszkód, skok w workach, bieg ze związanymi nogami, rzut do celu, strzał do bramki, przeciąganie liny. Zawodnicy otrzymali karty z miejscem na pieczątki – które potwierdzały ich zaliczenie. Po uzyskaniu 6. pieczątek każdy mógł odebrać drobny upominek.

„Buenos Aires” … w Lubiczu
2022.06.29
„Buenos Aires” … w Lubiczu

a to za sprawą zespołu Tribute to Maanam Show, który w niedzielne popołudnie koncertował w lubickim Amfiteatrze i wykonał największe hity Maanamu, wśród których nie zabrakło takich przebojów jak: „Boskie Buenos”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Cykady na cykladach”, „Szał niebieskich ciał”  i wiele innych.

Powyższy koncert jest jednym z trzech koncertów, które odbędą się ramach projektu „Spotkania z muzyką” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022. Kolejne koncerty w gminie Wielka Nieszawka oraz Zławieś Wielka już niebawem. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej i profilu Facebookowym.

 

Powiat Toruński w Systemie Monitorowania Usług Publicznych
2022.06.29
Powiat Toruński w Systemie Monitorowania Usług Publicznych

Powiat Toruński zakończył uczestnictwo w projekcie zatytułowanym „System Monitorowania Usług Publicznych – wdrożenie SMUP” uzyskując stosowny certyfikat i będąc jednym z pierwszych samorządów potrafiących posługiwać się nowym narzędziem. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w partnerstwie z Głównym Urzędem Statystycznym, Związkiem Miast Polskich oraz Związkiem Powiatów Polskich.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.