Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Nowi dyrektorzy w jednostkach oświatowych

2023.08.23
Nowi dyrektorzy w jednostkach oświatowych

Pani Katarzynie Kosińskiej, która dotychczasowo pełniła obowiązki dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży oraz pani Ilonie Szadkowsksiej, kierownikowi filii Szkoły Muzycznej w Chełmży, Zarządu Powiatu Toruńskiego powierzył stanowiska dyrektorów ww. jednostek oświatowych.

fot. Olek Urbański

20 lat pracy zawodowej

2023.08.22
20 lat pracy zawodowej

Radna Rady Powiatu Toruńskiego Danuta Kwiatkowska od ponad 20 lat pracuje w otoczeniu samorządu. Dyrektorce Biblioteki, Centrum Kultury w Łubiance najlepsze życzenia z okazji zawodowego jubileuszu złożył Starosta Toruński Marek Olszewski.

1 milion zł na remont w chełmżyńskiej konkatedrze

2023.08.22
1 milion zł na remont w chełmżyńskiej konkatedrze
Bazylika konkatedralna Świętej Trójcy w Chełmży, a konkretnie jej XVII-wieczny ołtarz główny doczeka się kompleksowej konserwacji. Wszystko za sprawą dofinansowania jakie otrzyma Powiat Toruński w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wczoraj we Włocławku odbyła się uroczystość, w czasie której Wicestarosta Michał Ramlau odebrał symboliczny voucher na kwotę 1 mln zł.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

2023.08.22
Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

W najbliższą sobotę, 26 sierpnia 2023 roku, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wyprawie krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 9.30 na dworcu PKS, przy ul. Dąbrowskiego, skąd nastąpi wyjazd o godz. 9.45 do Pigży (kierunek Łubianka). Trasa wyprawy będzie prowadziła z Pigży przez Leszcz, Zamek Bierzgłowski, Olek, Barbarkę do pętli MZK przy ul. Pawiej. Długość przejścia pieszego wyniesie około 18 km. Na wyprawę należy zabrać z domu kiełbaskę, którą upieczemy podczas wyprawy w ognisku. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski.

Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży i Mażoretki Astro z wyróżnieniem!

2023.08.21
Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży i Mażoretki Astro z wyróżnieniem!
Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży wraz z chełmżyńskimi Mażoretkami Astro w dniach 18-20 sierpnia reprezentowała Województwo Kujawsko-Pomorskie w czasie Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczecinie Żagle 2023. W imprezie udział wzięło sześć Orkiestr z Polski oraz dwie z Ukrainy.
 
Uczestnicy festiwalu mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w kilku etapach konkursu: w czasie koncertu w Teatrze Letnim, podczas przemarszu ulicami Miasta (Wały Chrobrego, Łasztownia) oraz podczas pokazów musztry paradnej na Placu Solidarności.

Królik w śmietanie z Mierzynka najlepszy!

2023.08.17
Królik w śmietanie z Mierzynka najlepszy!

Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich „Od Pokoleń” w Mierzynki zwyciężyły w konkursie kulinarnym „Polska Od Kuchni”. Przygotowane przez członkinie KGW bulion grzybowy z makaronem oraz królik z warzywami w śmietanie podany z purée chrzanowym i buraczkami w glazurze będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskim etapie rywalizacji! Sukcesu pasjonatkom tradycyjnej kuchni pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Zakończono prace remontowe na drodze powiatowej Krusin – Staw – Bielczyny

2023.08.17
Zakończono prace remontowe na drodze powiatowej Krusin – Staw – Bielczyny

Na drodze powiatowej nr 1615C Krusin – Staw – Bielczyny dobiegły końca prace remontowe. Wykonawca prowadził roboty od marca tego roku. W ramach zadania wyremontowano odcinek drogi o długości 1,603 km w km od 12+044 do km 13+647. Wykonano nową warstwę ścieralną, naprawiono ubytki i spękania jezdni, wykonano pobocza, zjazdy, odtworzono chodnik, zamontowano oświetlenie przejścia dla pieszych. Remont kosztował 1 437 913,27 zł. Zadanie dofinansowane było ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 726 206,00 zł oraz współfinansowane z budżetu Powiatu Toruńskiego i Gminy Chełmża.

Mistrzyni Europy w Karate Kyokushin gościem Wicestarosty Michała Ramlaua

2023.08.10
Mistrzyni Europy w Karate Kyokushin gościem Wicestarosty Michała Ramlaua

Monika Poczwardowska, Mistrzyni Europy w Karate Kyokushin była dzisiaj gościem Wicestarosty Toruńskiego Michała Ramlaua. Gratulacje z okazji wywalczonego ostatnio Mistrzostwa złożył również Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

- Mistrzyni Europy i Polski mieszkająca na terenie powiatu toruńskiego to ogromny powód do dumy! Ten niewątpliwy sukces zasługuje na szczególne słowa uznania nie tylko dlatego, że jest ukoronowaniem lat ciężkich treningów i wyrzeczeń. Po najważniejsze laury sportowej rywalizacji w Europie sięgnęła Pani po półtorarocznej przerwie – chylimy czoła przed Pani determinacją, dzięki której możemy świętować zdobyty niedawno medal. – mówił Wicestarosta wręczając sportsmence list gratulacyjny oraz symboliczny czek.

 

6,2 mln złotych dla Powiatu Toruńskiego w ramach rządowego wsparcia dla samorządów

2023.08.03
6,2 mln złotych dla Powiatu Toruńskiego w ramach rządowego wsparcia dla samorządów
Łącznie do samorządów w Polsce trafi dodatkowe 14 mld zł. To uzupełnienie subwencji ogólnej, które jest możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Gminy, powiaty i miasta same zdecydują na co przeznaczą pieniądze. JST mogą wykorzystać środki na wydatki bieżące lub dalsze inwestycje dla swoich mieszkańców. Środki będą wypłacone jeszcze w tym roku.
 

Powiat Toruński z dofinansowaniem remontu drogi powiatowej

2023.08.02
Powiat Toruński z dofinansowaniem remontu drogi powiatowej
Powiat Toruński z dofinansowaniem remontu drogi powiatowej.
 
W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu odbyło się dzisiaj spotkanie, w czasie którego Wicestarosta Toruński Michał Ramlau z rąk Posła na Sejm RP Mariusza Kałużnego, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Jarosława Molendowskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Toruń Bogusława Kashyny odebrał symboliczny voucher o wartości 900 tys. zł na realizację II etapu remontu drogi powiatowej Dąbrowa Chełmińska - Cichoradz. Dotacja pochodzi z Funduszu Leśnego.
 
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.